Udostępnianie danych z ewidencji ludności

Wniosek możesz złożyć elektroniczne przez ePUAP lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy Gorzyce

Formularze do pobrania
Złóż wniosek przez Internet

Dokumenty możesz złożyć przez skrzynkę ePUAP. Nasz adres: Urząd Gminy Gorzyce cla9639wms

Złożona informacja musi być podpisana zaufanym, elektronicznym podpisem osobistym lub bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu.

Wymagane dokumenty
  • wniosek o udostępnienie danych jednostkowych z rejestru mieszkańców oraz rejestru PESEL,
  • dokument potwierdzający interes prawny wnioskodawcy do uzyskania żądanych danych,
  • dowód wniesienia opłaty za udostępnienie danych,
  • dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,
  • pełnomocnictwo (w przypadku osoby upoważnionej) wraz z dowodem wniesienia opłaty skarbowej z tytułu złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa.
Opłata skarbowa
Kwota Tytuł płatności
17 zł za złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa (jeśli wnioskodawca występuje za pośrednictwem pełnomocnika)

Opłatę skarbową należy opłacić za pośrednictwem:

• Płatności bezgotówkowej kartą płatniczą bezpośrednio w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Gorzyce przy ul. Sandomierskiej 75 w Gorzycach
  • Banków bądź Poczty (według obowiązujących cenników oraz taryf),
  • w placówkach Banku Spółdzielczego w Tarnobrzegu  świadczących obsługę Gminy Gorzyce (bez dodatkowych opłat).
    Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu Oddział w Gorzycach
    ul. Piłsudskiego 1

Na rachunek bankowy
39-432 Gorzyce

(z dopiskiem dokonywanej operacji, np. „Opłata skarbowa z tytułu ….”)

Nr konta 25 9434 1012 2002 1050 0018 0001 Bank Spółdzielczy o/Gorzyce

Dowód uiszczenia opłaty proszę okazać przy odbiorze dokumentów.

Opłaty administracyjne
Kwota Tytuł płatności
31 zł za udostępnienie danych z ewidencji ludności (pytanie o osobę)
31 zł za udostępnienie danych z ewidencji ludności (pytanie o adres)

Opłatę administracyjną  należy opłacić za pośrednictwem:

• Banków bądź Poczty (według obowiązujących cenników oraz taryf),
    Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu Oddział w Gorzycach
    ul. Piłsudskiego 1

Na rachunek bankowy
39-432 Gorzyce

(z dopiskiem dokonywanej operacji, np. „Opłata administracyjna z tytułu ….”)

Nr konta 25 9434 1012 2002 1050 0018 0001 Bank Spółdzielczy o/Gorzyce

Dowód uiszczenia opłaty proszę okazać przy odbiorze dokumentów.

Termin i sposób załatwienia sprawy

Dane udostępnia się w formie odpowiadającej złożonemu wnioskowi – pisemnie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w terminie 30 dni od daty wpływu wniosku.

Miejsce złożenia dokumentów

Biuro Obsługi Mieszkańca

Jednostka odpowiedzialna

Wydział Spraw Obywatelskich
Nr telefonu:
15 8362 075 wew (19)

Tryb odwoławczy

Nie dotyczy

Podstawa prawna
  • Ustawa z dnia 24 września 2010r. o ewidencji ludności (Dz.U. z 2019r. poz.1397 z późn.zm.)
  • Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020r. poz.256 z późn.zm.)
  • Ustawa z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2019r. poz.1781)
  • Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2020r. poz.1546 z późn.zm.)
  • Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 21 grudnia 2018r. w sprawie określenia wzorów wniosków o udostępnienie danych z rejestru mieszkańców i rejestru PESEL oraz trybu uzyskania zgody na udostępnienie danych po wykazaniu interesu faktycznego (Dz.U. z 2018r. poz.2523)
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r. w sprawie opłat za udostępnienie danych z rejestrów mieszkańców oraz rejestru PESEL (Dz.U. poz.2482)
Inne informacje