Dobiegają końca prace budowlane przy Technicznym Ogrodzie – etap IIA. Otwarcie ogrodu planowane jest końcem września.

Z placu budowy wyłaniają się coraz ładniejsze przestrzenie. – Powstaje tu między innymi las łęgowy. W rosnące drzewa zostały wkomponowane ścieżki spacerowe wykonane ze specjalnego tworzywa imitującego drewno. W lesie – w ostatnim etapie prac – zostaną zamontowane leżaki drewniane, a cały teren jest obecnie obsadzany krzewami i różnorodnymi bylinami – wylicza Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Kończą się również prace budowlane przy mini amfiteatrze oraz fontannie chodnikowej. Na terenie ogrodu będą zamontowane również grille ogrodowe. Dodatkowo pomyślano również o osobach niepełnosprawnych – Architektura miejsca będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Żółta linia, która prowadzi przez deptak to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim pozwalający osobom niewidomym i niedowidzącym poruszanie się po placu. Ponadto w ogrodzie nie będzie wysokich krawężników czy schodów, które tworzyłyby dodatkowe bariery – informuje Leszek Surdy.

Na placu zostały wybudowane nowe sanitariaty. Znajdzie się tu również toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wzdłuż deptaka zostaną posadzone plateny, a w wielkich betonowych donicach głogi i ozdobne trawy.

W ramach inwestycji budowane są drogi wewnętrzne, chodniki oraz miejsca parkingowe. Na terenie ogrodu montowane jest obecnie oświetlenie ledowe. Cały plac będzie objęty monitoringiem.

Wartość projektu wynosi prawie 3 mln 300 tys. zł, przy czym dofinansowanie to ponad 1 mln 400 tys. zł, pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Gorzyce.