W poniedziałek 25 marca br. świetlicy przy ul. Pańskiej 1 w Gorzycach odbyła się akcja honorowego oddawania krwi.

Rejestracja prowadzona była w godzinach od 9.00 do 12.00. Do akcji honorowego krwiodawstwa przystąpiło 16 osób, ostatecznie zostało dopuszczonych 12 osób.
Większość dawców, którzy podzielili się życiodajnym płynem, robi to regularnie. Nie zabrakło też osób, które zdecydowały się oddać krew po raz pierwszy.
Dla tych, którzy oddali krew, czekały profity, były to m.in. ekwiwalent kaloryczny w postaci czekolad, a także zwolnienie od pracy, szkoły w dniu, w którym oddawana była krew oraz w dniu następnym.
Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny.

Krew to nasz najcenniejszy dar, dzieląc się nim możemy uratować komuś życie, dlatego po raz kolejny zapraszam do Gorzyc i zachęcam do oddawania krwi – podkreśla Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach. Zachęcamy również wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad oddawania krwi zamieszczone są na stronie internetowej rzeszowskiego centrum – www.rckk.rzeszow.pl

Opublikowany przez Opublikowano: 26 marca 15:36, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print