Wójt Gminy Gorzyce zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi. Krew będzie można oddać w najbliższy poniedziałek 17 kwietnia br.

Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zaplanowano 4 terminy, w których w Technicznym Ogrodzie będzie stacjonował krwiobus, czyli Mobilny Punkt Poboru Krwi. – Krew to bezcenny dar, jej nie da się zastąpić żadnym innym lekiem. Każdy z nas lub osoby nam bliskie mogą znaleźć się w sytuacji, gdzie podanie krwi będzie decydowało o zdrowiu i życiu, dlatego tym bardziej zapraszam osoby, które nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych czy innych do wzięcia udziału w naszej akcji – zachęca Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Akcję poboru krwi poprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Rejestracja i pobór krwi będzie prowadzona w poniedziałek 17 kwietnia br. w godzinnych od 9.00 do 12.00.  Krwiobus w Gorzycach będzie gościł również 19 czerwca, 21 sierpnia i 23 października br.

Nie każdy ze względów zdrowotnych czy innych przeciwwskazań może wziąć udział w akcji. Szczegółowe informacje dotyczące zasad oddawania krwi zamieszczone są na stronie internetowej rzeszowskiego centrum – https://www.rckk.rzeszow.pl

Dla tych, którzy oddadzą krew, czekają profity, są to m.in. ekwiwalent kaloryczny z reguły w postaci czekolad, a także zwolnienie od pracy, szkoły w dniu, w którym oddawana jest krew oraz w dniu następnym.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny.

Opublikowany przez Opublikowano: 14 kwietnia 11:18, 2023