W najbliższą sobotę 24 czerwca br. zapraszamy do Wrzaw na Widowisko Nocy Świętojańskiej.

Na wieczorny pokaz zaprasza Gminny Ośrodek Kultury – Dom Kultury we Wrzawach oraz Stowarzyszenie „Razem dla Wrzaw”.
W widowisku wystąpi ponad 50 osób, wśród nich dzieci, młodzież i dorośli. – Spektakl jest bogaty w różnorodne formy, będzie taniec, śpiew, recytacje oraz monologi. Wszystko osadzone jest w słowiańskich tradycjach i wierzeniach ludowych związanych z Nocą Kupały – informuje Marek Bartoszek, kierownik Domu Kultury we Wrzawach.
Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 24 czerwca br. przy budynku Domu Kultury. O godz. 20.00 rozpocznie się Widowisko Nocy Świętojańskiej, a po nim potańcówka z zespołem FAX. W przypadku zmiany warunków atmosferycznych impreza odbędzie się w Domu Kultury.
Widowisko Nocy Świętojańskiej było organizowane w sołectwie rokrocznie, a zapoczątkowano go jeszcze w latach 50-tych. – Zależało nam, aby powrócić do tych dawnych tradycji i przywrócić ten ciekawy ludowy obrzęd – mówi Małgorzata Jonaszek-Dul, instruktor DK we Wrzawach.