herb Gmina Gorzyce
herb Gmina Gorzyce
  • A-
  • A+
  • A
  • A
  • A
  • A
  • PL
Ładowanie Wydarzenia

Konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa, bezpłatne przejazdy łódką po zalewie – to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano dla dzieci i młodzieży w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja dedykowana dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym. Odbędzie się nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach w piątek 30 czerwca br. w godzinach od 11.00 do 14.00.
Po południu dzieci i rodziców Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w zawodach kajakowych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce, dla najmłodszych zaplanowana została również dyskoteka na plaży.
Do akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zainicjowanej na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu włączyli się m.in. Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Koło Strzeleckie E-Tawerna z Nowej Dęby oraz ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Gorzyce.
Każdy z wymienionych partnerów przygotował dla uczestników pikniku ciekawe atrakcje lub upominki. O nagrody będzie można powalczyć w konkursach, które poprowadzi st. asp. Stanisław Ciba z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Żeby zdobyć prezenty, trzeba będzie wykazać się przede wszystkim wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, przydadzą się również umiejętności plastyczne i sprawnościowe.
Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne pokazy przygotowane przez tarnobrzeskich i gorzyckich policjantów, ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz druhów strażaków z OSP. Podczas spotkania będzie można również bezpłatnie popływać łódkami ochotniczych straży pożarnych.
Swoje stoisko informacyjne przygotowuje także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Tarnobrzega. Pracownicy inspekcji tego dnia będą przede wszystkim edukować i radzić, w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny nad akwenami wodnymi.

Udostępnij

Przejdź do góry