herb Gmina Gorzyce
herb Gmina Gorzyce
  • A-
  • A+
  • A
  • A
  • A
  • A
  • PL
Ładowanie Wydarzenia

Bezpłatne badania z zakresu cytologii i mammografii, 40+, a także warsztaty pierwszej pomocy, oraz samobadania piersi i jąder – odbędą się w ramach akcji „Dla Zdrowia”.

W Dzień Kobiet zapraszamy szczególnie panie, ale nie tylko, bo akcję kierujemy także do panów, którzy będą mogli wykonać badania 40+, ale przede wszystkim porozmawiają z medykami o nowotworach, które dotykają także mężczyzn. Panie zachęcam, aby nie lekceważyły swojego zdrowia i skorzystały zarówno z badań 40+ oraz bezpłatnej cytologii jak i mammografii. Cytomammobus będzie stacjonował specjalnie dla was przez cały weekend od 8 do 10 marca br. – podkreśla wójt Leszek Surdy.

W piątek 8 marca br. od godz. 7.00 do 12.00 będą prowadzone badania i warsztaty z zakresu profilaktyki.

Centrum Medyczne Medyk zaprasza osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonały badań 40+. – Te badania to swoisty przegląd zdrowia organizmu, który pokazuje realny stan zdrowia. Dostęp do wyników jest najpóźniej dwa dni po badaniu, jeżeli wyniki są niepokojące nasz personel medyczny zawsze, kontaktuje się z pacjentami, omawia wyniki oraz zapisuje na wizytę u odpowiedniego specjalisty – informuje Iwona Rymut z CM Medyk.

Poza pakietem badań 40+ dodatkowo, za niewielką opłatą osoby zainteresowane będą mogły wykonać w niskiej cenie badania hormonów tarczycy (TSH, fT3, fT4) oraz poziomu witaminy D. Więcej informacji i rejestracja na badania pod nr tel. 517 194 743.

Tego dnia panie i panowie będą mogli wziąć udział w warsztatach samobadania piersi i jąder na specjalistycznych fantomach przygotowanych przez CM Medyk, a także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy – zajęcia w tym zakresie  poprowadzą ratownicy z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Natomiast pielęgniarki środowiskowe Barbara Kaczor i Teresa Lipińska wszystkim zainteresowanym bezpłatnie zmierzą ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

Od piątku do niedzieli włącznie (8-10 marca) w godzinach od 7.00 do 16.00 panie będą mogły wykonać badania z zakresu cytologii i mammografii w Cytomammobusie, który będzie stacjonował przy ŚDK w Gorzycach (p. E. Mieszczańskiego 10).

Badania są bezpłatne dla kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Bezpłatna cytologia co 3 lata – kobiety w wieku 25-64 lat. Bezpłatna mammografia co 2 lata – kobiety w wieku 45-74 lat lub co 12 miesięcy, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi.

Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Rejestracja odbywa się telefonicznie, a na badania można umówić się na konkretną godzinę. Warto zadzwonić i zarejestrować się 17 582 40 60 – rejestracja czynna od g. 8:00 – 17:00.

 

Udostępnij

Przejdź do góry