Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz dorośli zmagali się w konkursie wiedzy o gminie Gorzyce „Nasza mała Ojczyzna”.
Konkurs dla dzieci i młodzieży organizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni oraz Urząd Gminy Gorzyce. Do konkursu mogli przystąpić również dorośli. W konkursie dedykowanym dojrzałej grupie wiekowej udział wzięły 4 osoby. Zwycięzcą w tej kategorii wiekowej została Rozalia Rączka.
Doskonale przygotowani do konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. – Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie dzieci i młodzieży poszerzaniem wiedzy na temat naszej gminy. Każdego roku stawiamy poprzeczkę wyżej, dlatego żeby prawidłowo odpowiedzieć na pytania testu trzeba zgłębić wiedzę z zakresu historii, geografii i tzw. ogólnej wiedzy – wyjaśniał Jerzy Paw – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni.
Konkurs wiedzy o gminie realizowany był w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 4-6 i 7-8. Pierwsze miejsce w młodszej kategorii wiekowej zajęła Julia Drzazga ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach, drugie – Kinga Wór ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach, zaś trzecie – Marcelina Biało ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach.
W drugiej grupie wiekowej najlepiej test napisał Wiktor Cygan z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni , tuż za nim na miejscu drugim uplasował się Adrian Warchoł ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Osetka w Gorzycach, trzecie miejsce zajął Michał Sibiga z gorzyckiej „dwójki”.
Do konkursu fotograficznego „Moja mała ojczyzna – gmina Gorzyce w obiektywie” wpłynęło 21 prac. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego faunę gminy Gorzyce. Prace oceniali – patroni medialni konkursu – redakcje TVL Tarnobrzeg, ITV Wisła, Echo Dnia, Tygodnika Nadwiślańskiego wraz z Moniką Zając z Urzędu Gminy Gorzyce.
Jurorów urzekło zdjęcie zatytułowane „Łabędzie nad Trześniówką” autorstwa Leny Sai- uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni, i to właśnie Lenie przypadło pierwsze zaszczytne miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Walska uczennica Szkoły Podstawowej w Furmanach, wraz ze swoją fotografią – „Las o poranku”. Jurorzy wysoko ocenili również zdjęcie „Bliskie spotkanie z wiewiórką” – Kamila Cygana z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni.
Jurorzy przyznali wyróżnienie, a otrzymała je Michalina Broda, uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. Adama Osetka w Gorzycach za zdjęcie pt. „Kaczki Dziwaczki na Pączku”
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego – te wręczył wójt gminy Gorzyce – Leszek Surdy.
– Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, cieszę się, że chętnie w nim uczestniczycie i zgłębiacie wiedzę o gminie. Testy wcale nie są łatwe, wymagają poświecenia, czasu i zgłębienia wiedzy z różnych źródeł, dlatego tym bardziej jestem dumny w szczególności z uczniów, że tak chętnie w tym konkursie uczestniczy – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Konkurs został przygotowany przez nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni – Sylwię Krajewską oraz Bożenę Grobelską.

Opublikowany przez Opublikowano: 26 marca 09:39, 2024