Zakończyły się prace w ramach zadania pn. „Przebudowa placów zabaw na terenie Gminy Gorzyce”. Przebudowa zaplanowana została przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni oraz w miejscowościach Orliska, Motycze Poduchowne, Gorzyce i Sokolniki.

W ramach inwestycji zostały zakupione i zamontowane nowe urządzenia oraz naprawione i odświeżone pozostałe. Place zyskały również nowe nasadzenia i infrastrukturę parkową.

Zakres prac obejmował w szczególności:

przebudowę placu zabaw w miejscowości Trześń, w zakres którego wchodzą: zestaw sprawnościowy – 1 szt., huśtawka podwójna i bociane gniazdo, bujak sprężynowy – 2 szt., stożek obrotowy-1 szt., wykonanie nawierzchni bezpiecznej z obsianiem trawy;
-przebudowę placu zabaw w miejscowości Motycze Poduchowne, w zakres którego wchodzą: zestaw zabawowy -1 szt. oraz wykonanie nawierzchni bezpiecznej z piasku;
-przebudowę placu zabaw w miejscowości Orliska, w zakres którego wchodzą: karuzela-1 szt., bujak sprężynowy – 2 szt., huśtawka ważka – 1 szt., huśtawka metalowa podwójna – 1 szt., zestaw zabawowy – 1 szt., tablica informacyjna.

Przebudowa placów zabaw w Gorzycach i Sokolnikach jest finansowana z budżetu gminy w ramach Funduszu Sołeckiego. Natomiast na przebudowę placów zabaw w Orliskach, Motyczu Poduchownym i Trześni samorząd gminy Gorzyce wystąpił o dodatkowe dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 31 sierpnia 15:02, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print