W minioną niedzielę w Furmanach gościły furmanki.

To był VI Zlot Furmanek w Furmanach. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo osób. – Cieszymy się, że tak wiele osób gościło w naszej gminie. Wydarzenie to jest bardzo widowiskowe i jedne z niewielu takich, które organizowane są w regionie, w którym w roli głównej występują konie. W tym roku gościmy 10 zaprzęgów konnych – podkreślał Leszek Surdy, wójt gmin Gorzyc.

W Zmaganiach Sprawnościowych Zaprzęgów Konnych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce pierwsze miejsce zdobyły Julia Galus i Maja Galus, na drugim miejscu uplasowali się Dariusz Kapła i Marek Duma, na trzecim Bartłomiej Zych i Krzysztof Dul. Podczas wydarzenia publiczność oklaskami przyznała swoją nagrodę – ta trafiła do Juli Galus i Mai Galus oraz ich kuca Bazylego.

Podczas imprezy mogliśmy podziwiać występ Kowbojek z Meksyku, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły Estera Bałtowska, Judyta Wryk i Nikola Skórska. Wyjątkowy pokaz ułańskiej musztry zaprezentowała Kawaleria Kowalów z Borowa nad Wisłą w barwach 24. Pułku Ułanów Jazłowieckich.
Dla dzieci i młodzieży Szkółka Jeździecka Astoria w Zalesiu Gorzyckim przygotowała kucykową zagrodę.
Były konkursy i zabawy, a imprezę zwieńczyła potańcówka.
———–
𝐷𝑧𝑖ę𝑘𝑢𝑗𝑒𝑚𝑦 𝐴𝑔𝑛𝑖𝑒𝑠𝑧𝑐𝑒 𝑃𝑟𝑎ż𝑚𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑒𝑗 𝑝𝑟𝑜𝑤𝑎𝑑𝑧𝑎̨𝑐𝑒𝑗 𝑆𝑧𝑘ół𝑘𝑒̨ 𝐽𝑒𝑧́𝑑𝑧𝑖𝑒𝑐𝑘𝑎̨ 𝑤 𝑍𝑎𝑙𝑒𝑠𝑖𝑢 𝐺𝑜𝑟𝑧𝑦𝑐𝑘𝑖𝑚 𝑧𝑎 𝑝𝑜𝑚𝑜𝑐 𝑤 𝑜𝑟𝑔𝑎𝑛𝑖𝑧𝑎𝑐𝑗𝑖 𝑘𝑜𝑛𝑘𝑢𝑟𝑠𝑢. 𝑆ł𝑜𝑤𝑎 𝑝𝑜𝑑𝑧𝑖𝑒̨𝑘𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑘𝑖𝑒𝑟𝑢𝑗𝑒𝑚𝑦 𝑑𝑜 𝑑𝑟𝑢ℎ𝑜́𝑤 𝑧 𝑂𝑐ℎ𝑜𝑡𝑛𝑖𝑐𝑧𝑒𝑗 𝑆𝑡𝑟𝑎ż𝑦 𝑃𝑜𝑧̇𝑎𝑟𝑛𝑒𝑗 𝑧 𝐹𝑢𝑟𝑚𝑎𝑛, 𝑠𝑜ł𝑡𝑦𝑠𝑎 𝑊𝑖𝑒𝑠ł𝑎𝑤𝑎 𝐵𝑖𝑠𝑘𝑢𝑝𝑎, 𝑟𝑎𝑑𝑦 𝑠𝑜ł𝑒𝑐𝑘𝑖𝑒𝑗 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑐ℎ, 𝑘𝑡𝑜́𝑟𝑧𝑦 𝑤ł𝑎̨𝑐𝑧𝑦𝑙𝑖 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑤 𝑜𝑟𝑔𝑎𝑛𝑖𝑧𝑎𝑐𝑗ę 𝑤𝑦𝑑𝑎𝑟𝑧𝑒𝑛𝑖𝑎.

Opublikowany przez Opublikowano: 2 sierpnia 09:12, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print