Wspólnie świętowaliśmy obchody 272. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Główne, gminne uroczystości odbyły się w Gorzycach. Mszę św. odprawił ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz gorzyckiej parafii. Ze względu na deszcz, część uroczystości związaną z prezentacją przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka przeniesiono do kościoła. Uczniowie po mszy św. zaprezentowali krótki program muzyczno-artystyczny.
Po tej części poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu, szkół oraz organizacji przeszli na plac, by pod Pomnikiem Grunwaldzkim złożyć kwiaty.
– Nie ma nic ważniejszego niż jedność. Ta jedność towarzyszyła wszystkim, którzy pracowali nad dokumentem konstytucji uchwalonej w dniu 3 maja 1971 roku. Tylko tak, razem, a nie przeciwko sobie możemy budować i tworzyć nową jakość życia zarówno w środowisku rodzinnym, domowym, w miejscu pracy, czy na poziomie kraju. Tej zgody i zrozumienia życzyłbym nam wszystkim – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Uroczystości parafialne odbyły się także w Trześni i we Wrzawach. W Trześni w intencji Ojczyzny modlił się proboszcz ks. Wiesław Piś. Po mszy św. krótki montaż słowno-muzyczny przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach.
Następnie pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny kwiaty i wieńce złożyły delegacje.
Podobnie we Wrzawach uroczystości zainaugurowała msza św. którą odprawił nowy proboszcz ks. Marcin Czajka. Po niej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem w Dąbrowie Wrzawskiej. Uroczystości zwieńczyła akademia pt. „Witaj majowa jutrzenko” przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej we Wrzawach.

Obchody w Gorzycach

Uroczystości w Trześni

 

Uroczystości we Wrzawach

Opublikowany przez Opublikowano: 3 maja 16:37, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print