Zabawy, zajęcia taneczne i ruchowe oraz wycieczki – takie atrakcje czekają na dzieci, które wezmą udział w półkoloniach organizowanych w gminie Gorzyce.
Z inicjatywy wójta gminy Gorzyce Leszka Surdego w minionym roku po raz pierwszy Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach przygotował półkolonie. – Wakacyjne zajęcia cieszyły się wówczas ogromnym zainteresowaniem, spodziewamy się, że w tej edycji będzie podobnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i opiekunów placówki Gminnego Ośrodka Kultury przygotowują cztery turnusy dla 100 dzieci – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Pierwsza półkolonia zorganizowana będzie w Domu Kultury w Sokolnikach i planowo odbywać się będzie w dniach 10-14 lipca br., w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach zaplanowano dwa turnusy – te odbędą się w terminach 17-21 lipca oraz 31 lipca i 4 sierpnia, natomiast w Domu Kultury we Wrzawach zajęcia zaplanowano w terminie 21-25 sierpnia br.).
– Jeden turnus trwa 5 dni i przez ten czas dzieci uczestniczyć będą w różnorodnych, a przede wszystkim atrakcyjnych zajęciach tanecznych, ruchowych, artystycznych, które rozwijają umiejętności
i zainteresowania młodych ludzi. Zaplanowaliśmy również podróże – w ramach półkolonii odwiedzimy ciekawe miejsca naszego regionu – opowiada Piotr Duma, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
w Gorzycach.
Zapisy na półkolonie w Sokolnikach ruszą w najbliższy poniedziałek tj. 26 czerwca br. Pozostałe terminy oraz szczegóły dotyczące rekrutacji na turnusy będą opublikowane na stronie internetowej GOK oraz profilach facebookowych placówek kultury.
Półkolonie finansowana są z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Opublikowany przez Opublikowano: 23 czerwca 13:26, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print