W tym roku samorząd gminy Gorzyce na budynkach użyteczności publicznej dociepla elewacje, zakłada instalację fotowoltaiczną i wymienia piece. Koszt inwestycji to ponad 5 mln. zł.

 – W pierwszej kolejności chcemy zabezpieczyć nasze placówki oświatowe, bo to przede wszystkim poprawi komfort nauki i pracy, a nam w skali budżetu gminy przyniesie pożądane oszczędności. Przyznam, że przy obecnych cenach ciepła i energii elektrycznej bardzo na nie liczymy – informuje Leszek Surdy wójt gminy Gorzyce.

W projekcie pn.  „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej poprzez ich kompleksową termomodernizację” zostało uwzględnionych pięć budynków.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokolnikach w ramach inwestycji są ocieplane ściany, fundamenty, wymieniane izolacje dachów, wymieniona została już stolarka okienna i drzwiowa oraz zamontowana  instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 25 kW.

W  Szkole Podstawowej w Furmanach i Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Trześni oraz w remizie OSP Trześń wymienione zostały piece na bardziej energooszczędne, natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni dodatkowo została wykonana instalacja fotowoltaiczna mocy 9 kW.

W  Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach wymienione zostały kotły gazowe, w trakcie wykonywania jest  instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 30 kW oraz termomodernizacja stropodachów na segmencie nr 4.

Na części budynku zostanie wykonane nowe pokrycie dachowe, wymienione będą grzejniki, instalacje c.o., oświetlenie oraz podłogi.

Wartość inwestycji to ponad 5 mln zł. Gmina na realizację zadania otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 3 870 000 zł. Pozostała część to wkład własny gminy.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 10 października 11:39, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print