W Sokolnikach przy okazji dożynek odbyło się Święto Wsi Królewskiej, podczas którego uhonorowano rolników oraz wybrano Gospodynię i Gospodarza Sokolnik.
Z pomysłem nagrodzenia rolników z miejscowości Sokolniki za ich ciężką pracę wyszedł Tadeusz Rękas, radny powiatowy z tej miejscowości. – Znam trud pracy rolników, bo sam nim jestem, dlatego jako przewodniczący komisji rolnictwa rady powiatu tarnobrzeskiego chciałem wspólnie z zarządem oraz radnymi podziękować rolnikom za tak ciężką, szczególnie w obecnym czasie – pracę – mówił Tadeusz Rękas, radny powiatu tarnobrzeskiego.
Rolnikom podziękowania od wójta gminy Gorzyce Leszka Surdego – Za całoroczny trud przy pracy na roli oraz zaangażowanie w rozwój rolnictwa w gminie Gorzyce – przekazała Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce wraz z Krzysztofem Maruszakiem, przewodniczącym rady gminy, wiceprzewodniczącym Pawłem Słoniną oraz radnym Józefem Turbiarzem.
Puchary i podziękowania z rąk przedstawicieli władz powiatowych na czele z starostą Jerzym Sudołem oraz przedstawicielami władz samorządu gminy Gorzyce otrzymali: Grzegorz Grębowiec, Jacek Dul, Sławomir Rękas, Grzegorz Rękas, Rafał Kochowski i Karol Kochowski, Mariusz Banasiak.
Podziękowaniem władze gminy Gorzyce wyróżniły również Tadeusza Rękasa.
Na scenie wystąpił Zespół „Gorzyczany” z GOK w Samborcu. Można było też podziwiać talenty taneczne dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy współtworzą działający przy Domu Kultury w Sokolnikach Zespół Pieśni i Tańca „Sokolanie” pod kierownictwem artystycznym Alicji Podkowy-Rękas.
Podczas imprezy odbył się również konkurs na najsmaczniejszy chleb. O Złoty Kłos Wójta Gminy Gorzyce walczyło sześć gospodyń. Komisja konkursowa w składzie Teresa Lipińska – radna powiatu tarnobrzeskiego, Angelika Suchecka – przedstawicielka oddziału terenowego KRUS w Tarnobrzegu oraz Robert Bownik z OSP Sokolniki – pierwsze miejsce przyznali Sabinie Rynduch, drugie Dorocie Rękas, a trzecie Stanisławie Robak. Komisja przyznała również wyróżnienia – te otrzymały Edyta Rękas, Agnieszka Tworek i Anna Wódz.
W nagrodę panie otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Gorzyce.
Tradycją tej imprezy jest wybór Gospodyni i Gospodarza Roku. W konkurencjach sprawnościowych niepokonaną okazała się Anna Bednarz, która otrzymała od sołtysa Bronisława Robaka złoty wałek, zaś złoty sierp otrzymał Bartłomiej Turbiarz.
Po południu na scenie wystąpili wokaliści i soliści uczęszczający na zajęcia muzyczne prowadzone przez Krzysztofa Kapałę, instuktora Domu Kultury w Sokolnikach.
Wieczór zwieńczyła zabawa taneczna.
Podczas imprezy można było skorzystać z porad pracowników KRUS – oddziału terenowego w Tarnobrzegu. Dla dzieci przygotowane zostały bezpłatne urządzenia zabawowe. Na wszystkich czekały bogato zastawione stoiska gastronomiczne.
Wydarzenie współfinansowane było z budżetu gminy Gorzyce, w tym Funduszu Sołeckiego sołectwa Sokolniki, budżetu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz sponsorów.

Opublikowany przez Opublikowano: 17 sierpnia 08:04, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print