Informujemy, że od 10 maja rozpoczyna się sprzedaż końcowa węgla będącego w dyspozycji gminy Gorzyce, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu. Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać zakupu węgla, muszą złożyć stosowny wniosek. Wniosek dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Gorzyce oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach.

Wnioski przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach od dnia 10 maja br. do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie dłużej niż do 16 czerwca 2023 r. i rozpatrywane będą w kolejności wpłynięcia.

Gmina Gorzyce do sprzedaży końcowej posiada:

 • Groszek II Wesoła – 9 ton
  – KWK Mysłowice – Wesoła
 • Orzech – 63 ton
  – KWK Piast – Ziemowit Ruch Ziemowit,
  – KWK ROW Ruch Jankowice.

Cena węgla bez względu na sortyment wynosi 2 000,00 zł brutto za tonę i nie zawiera kosztów transportu ze składu do gospodarstwa domowego.

Zmiany w ustawie zakładają:

 • wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla ;
 • brak limitu ilościowego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie od tego, czy mieszkaniec kupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, teraz będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla;
 • węgiel dla mieszkańców innych gmin. Zgodnie z nowelizacją możliwy jest zakup węgla przez mieszkańców innych gmin na podstawie posiadanego zaświadczenia, o ile są uprawnieni do dodatku węglowego.

Załącznik:
– Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego (sprzedaż końcowa) (PDF 477 KB, 49 KB DOC)

Opublikowany przez Opublikowano: 10 maja 15:10, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print