W minioną sobotę seniorzy spotkali się w Domu Kultury w Sokolnikach.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora obchodzonego w październiku. Wydarzenie przygotowali sołtys wraz z radą sołecką, radni z miejscowości Sokolniki, Koło Gospodyń Wiejskich „Sokolanki” oraz Dom Kultury w Sokolnikach.
– Takie spotkania są bardzo ważne, bo jest to czas kiedy najstarsi mieszkańcy mogą się spotkać, porozmawiać i spędzić czas w miłej atmosferze. Cieszę się, że radni, sołtysi organizacje pozarządowe z naszej gminy włączają się w przygotowanie takich wydarzeń – podkreślał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Wydarzenie poprzedziła edukacyjna pogadanka, którą poprowadzili Piotr Błaszkiewicz i Katarzyna Soból-Ochalik. W ramach kampanii Ministerstwa Zdrowia „Zrób C.O.Ś. dla zdrowia” promującej zdrowy tryb życia zachęcali uczestników spotkania, a w szczególności mężczyzn do korzystania z badań profilaktycznych oraz dbania o siebie.
Dla seniorów na scenie wystąpili m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Sokolanie” oraz Emilia Tworek, Julia Guźla, Amelia Gajda, Maja Zioło, Otylia Bownik, Lena Sulewska, Oliwia Wydra, Natalia Jurkowska, Emilia Gębala, Milenka Kabat i Krzysztof Kapała.
Od wójta gminy Gorzyce oraz organizatorów seniorzy otrzymali upominki, m.in. okolicznościowe kubki, słodycze i pamiątkowe dyplomy.

Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu gminy Gorzyce – funduszu sołeckiego sołectwa Sokolniki, Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, z budżetu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz środków własnych organizatorów.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 11 października 13:30, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print