Zapraszamy organizacje, stowarzyszenia, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie, szkoły oraz instytucje i firmy do udziału w akcji porządkowania terenów gminy.

Każdy może posprzątać swoją część gminy. Do udziału w akcji wójt gminy Gorzyce zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców. – Razem zadbajmy o czystość i porządek w naszej gminie. Mimo wielu udogodnień m.in. stałego wywozu nieczystości, w tym wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz możliwości składania ich w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, wciąż – podobnie jak wiele samorządów – walczymy z dzikimi wysypiskami, ale przede wszystkim z tego co obserwujemy wiele śmieci, zalega przy drogach czy rowach. Dlatego tym bardziej zachęcamy mieszkańców do zjednoczenia siły i wspólnego zadbania o nasze wspólne dobro i czystą gminę – mówi Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Prosimy organizacje oraz osoby zainteresowane udziałem w akcji o kontakt z Urzędem. – Zależy nam, aby wcześniej Państwo złożyli nam wstępne zapotrzebowanie na rękawice i worki oraz podali obszar porządkowania – mówi Jolanta Bartoszek z Urzędu Gminy Gorzyce.

Dzięki temu pracownicy urzędu wraz z firmą odbierającą odpady przygotują przede wszystkim odpowiednią ilość worków i rękawic, ale też ustalą miejsca, z których będą odbierane nieczystości.

Organizacje, które zgłoszą się do akcji, otrzymają worki na śmieci i jednorazowe rękawice. Te będzie można odebrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Gorzyce od  czwartku 18 kwietnia br. Akcja porządkowania terenów gminy rozpocznie się w piątek 19 kwietnia, a zakończy w poniedziałek 22 kwietnia br.

Odpady będą odbierane w dniach od 22 kwietni do 26 kwietnia br.

Akcja porządkowania gminy jest organizowana przy okazji przypadającego w dniu 22 kwietnia Dnia Ziemi.

Kontakt do pracowników UG Gorzyce koordynujących akcję:

Jolanta Bartoszek – stanowisko ds. gospodarowania odpadami komunalnymi
tel. 15 836 20 75 wew. 22