Ruszyły prace przy budowie chodnika w ciągu drogi krajowej nr 77 w miejscowości Trześń. W ramach prac zostanie również przebudowane skrzyżowanie z drogą gminną do Zalesia Gorzyckiego.
– Jest to dla nas – samorządu, jak i mieszkańców bardzo ważna inwestycja. Zabiegaliśmy o nią kilka lat. Chodnik przy tak ruchliwej drodze jest niezbędny. Tą trasą pieszo, czy na rowerach poruszają się dzieci do, czy ze szkoły, ale jest to również droga, którą wybiera wielu mieszkańców, chcąc dotrzeć w kierunku Gorzyc, czy Sandomierza – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce
Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Zadanie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy i przebudowy skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 77 w miejscowości Trześń oraz chodnika z odwodnieniem na odc. Trześń – Gorzyce (km 24+157 –27+068). Wartość inwestycji to ponad 9,5 mln złotych.
Według planu część chodnika będzie przylegać do jezdni, część za rowem. Wybudowane zostanie odwodnienie oraz kanał technologiczny. Ponadto wybudowane zostaną dwie zatoki autobusowe oraz przejście dla pieszych wyposażone w oświetlenie dedykowane i strefę przejściową. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie (w km 26+576) z drogą gminną do Zalesia Gorzyckiego.
Przebudowa polegać będzie na wykonaniu pasa do skrętu w lewo wraz z wyspami kanalizującymi i przejściem dla pieszych. Tutaj również powstanie oświetlenie dedykowane i strefa przejściowa.
Prace rozpoczęły się w październiku, a zakończą końcem 2024 r.
Wykonawcą inwestycji jest Sylwia Sikora MATBUD z/s w Boguchwale.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 16 listopada 11:40, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print