Dzisiaj druhowie strażacy z OSP Wrzawy  w obecności wójta gminy Gorzyce oraz zaproszonych gości odebrali promesę o wartości 400 tys. złotych. Zostanie ona przeznaczona na zakup samochodu lekkiego dla wrzawskiej jednostki.

Uroczyste przekazanie promes odbyło się w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu. – Promesa to dofinansowanie zakupu samochodu lekkiego dla naszej jednostki. 200 tys. zł to pieniądze, które przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, natomiast 200 tys. zł to kwota deklarowana przez nasz samorząd – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Tylko w tym roku na bieżące utrzymanie ochotniczych straży pożarnych samorząd przeznaczył pół miliona złotych (nie wliczając kwoty na zakup samochodu dla wrzawskiej jednostki). W ramach funduszy utrzymywana jest stała gotowość jednostek do działania m.in.  płacone są ekwiwalenty dla druhów i druhen za udział w akcjach, szkolenia, finansowane jest bieżące utrzymanie, konserwacja sprzętu, zakup paliwa i ubezpieczenie.

Opublikowany przez Opublikowano: 4 kwietnia 13:53, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print