Projekt pn. ,,Święty, który kiedyś uwielbiała grać w piłkę nożną” realizowany przez KGW Wrzawianki zakończony.

Pomysł, a równocześnie cel naszego projektu, to upamiętnienie postaci świętego Jana Pawła II, w 44 rocznicę pontyfikatu – informuje Barbara Prarat z KGW Wrzawianki.

Pierwszy etap projektu obejmował organizację wydarzeń przybliżających postać papieża Polaka.  Odbyła się msza święta, przygotowano krótki montaż słowno-muzyczny, a wszystkich przybyłych częstowano kremówkami, czyli ulubionym ciastem Karola Wojdyły.

Drugi etap projektu poświęcony był aktywności fizycznej. – Jan Paweł II był pasjonatem sportu. My za jego przykładem, chcemy zachęcać młodych ludzi do ruchu na świeżym powietrzu, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy z kolegami i koleżankami – mówi Barbara Prarat.

W ramach tej części odbył się II Piknik Sportowy zorganizowany na stadionie KS San.  Tegoroczny piknik miał bogatszą oprawę, dzięki wsparciu finansowemu, w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-30. Organizatorzy – KGW Wrzawianki we współpracy z OSP Wrzawy i zarządem KS San Wrzawy przygotowali m.in. zawody sportowe, w których można było wygrać wiele atrakcyjnych upominków. Takie trafiły również do klubu Sannik Wrzawy – młodzi piłkarze otrzymali nowe piłki i niezbędny sprzęt sportowy.

Dodatkowo dzieci i młodzież oraz przybyli goście mogli liczyć na poczęstunek przygotowany przez KGW Wrzawianki. Panie serwowały zupę fasolową, przygotowana według tradycyjnej receptury docenionej przez grono jurorów ogólnopolskiego konkursu  Bitwa Regionów, były również kiełbaski z grilla i napoje.

Projekt był skierowany do mieszkańców Wrzaw. Udział w wydarzeniach był bezpłatny.

fot. z arch. KGW Wrzawianki

 

Opublikowany przez Opublikowano: 26 października 08:50, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print