Zapraszamy do udziału w uroczystościach organizowanych 3 maja. Główne, gminne uroczystości odbędą się w Gorzycach.

O godz. 9.00 zostanie odprawiona msza święta, a później przy odnowionym i przeniesionym na plac przykościelny – pomniku Grunwaldzkim odbędą się uroczystości związane z obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja, upamiętniającego 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji.
Przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry GOK Gorzyce zostanie odśpiewany hymn państwowy, program artystyczny na tę okazję przygotowali nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. A. Osetka z Gorzyc. Tradycyjnie delegacje samorządu gminnego i powiatu tarnobrzeskiego, przedstawiciele miejscowości, szkół, straży, policji oraz instytucji złożą wieńce i kwiaty pod pomnikiem.
Po zakończeniu uroczystości Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach zaprasza na degustację gorzyczaków, czyli biało-czerwonych słodkości wypiekanych w gminie z okazji świąt narodowych.
Uroczystości odbędą się także w parafiach w Trześni i we Wrzawach. W Trześni o godz. 10.15 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny oraz strażaków z parafii. Po niej pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny kwiaty i wieńce złożą delegacje. Do wysłuchania krótkiego programu artystycznego zapraszają uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. St. Jachowicza w Furmanach.
We Wrzawach o godz. 10.30 delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem w Dąbrowie Wrzawskiej. O godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, zaś o godz. 12.00 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej zapraszają do domu kultury na krótki program artystyczny pt. „Witaj majowa jutrzenko”.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 27 kwietnia 16:15, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print