W minioną sobotę w Technicznym Ogrodzie odbyła się biesiada „Na ludową nutę”.

W amfiteatrze Technicznego Ogrody wystąpiły m.in. Zespół Pieśni i Tańca działający przy Domu Kultury w Sokolnikach oraz dziecięce i młodzieżowe grupy z Domu Kultury we Wrzawach  wraz z  paniami ze Stowarzyszenia „Razem dla Wrzaw”. Przed gorzycką publicznością kilka utworów zaśpiewali mieszkańcy Ukrainy, którzy przebywają na terenie gminy. Do wspólnego śpiewu, ale przede wszystkim do tańca zagrzewała Kapela GOK Gorzyce.

Można było pokosztować dań kuchni polskiej i ukraińskiej. Wyjątkowe specjały przygotowały panie z KGW Gorzyce, KGW Sokolanki, KGW Orliska, KGW Motyczanki, KGW Zalesie Gorzyckie i Stowarzyszenie „Razem dla Wrzaw” oraz panie z Ukrainy.

Podczas imprezy odbył się konkurs kulinarny na najsmaczniejszą pastę z ryby słodkowodnej. O miejsce podium walczyli wszyscy wystawcy. Nagrody rzeczowe otrzymało 8 organizacji i grup nieformalnych, które przystąpiły do konkursu. Upominki wręczyli m.in. Leszek Surdy wójt gminy Gorzyce, Adam Dziedzic wójt gminy Świlcza. Gratulacje przekazał także starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Wydarzenie dofinansowane było z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Opublikowany przez Opublikowano: 14 czerwca 08:58, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print