W minioną niedzielę miłośnicy wędkowania, mieszkańcy Motycza Poduchownego spotkali się nad motyczańskimi jeziorami.
Tradycyjnie Święto Ryby rozpoczęły zawody wędkarskie. W zawodach VIP wystartowało 10 drużyn. Na pierwszym miejscu uplasował się zespół z Koła nr 19 PZW w Zaleszanach, drugie zajęli wędkarze reprezentujący Polską Grupę CNC, trzecie przyznano grupie reprezentującej Federal Mogul Sp. z o.o. W klasyfikacji indywidualnej na podium stanął Piotr Kuroń, tuż za nim Witold Dziedzic, na trzecim Wiesław Puka. Organizatorzy przyznali puchar i nagrody za złowienie największej ryby podczas zawodów. Złotego karpia ważącego ponad 2,5 kg z jeziora wyciągnął Andrzej Wojtala.
Podczas Święta Ryby odbyły się również zawody wędkarskie dla dzieci. Wzięło w nich udział ponad 30 dzieci. Pierwsze miejsce zajął Dawid Stępień, drugie Izabela Stępień, a trzecie Nela Krupa. Najdłuższą rybę złowił Dawid Stępień.
Na wodach jeziora przy wsparciu ratowników oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano zawody kajakowe. Wzięło w nich udział 15 dwuosobowych drużyn. Najszybciej wyznaczona trasę pokonali Przemysław Zając i Lucjan Zając, tuż za nimi najlepszy wynik osiągnął duet Przemysław Dul i Henryk Ziara, na podium stanęli także Marian Paciocha i Andrzej Paciocha.
Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zawodach, otrzymały słodki poczęstunek i zestawy nagród. Zwycięzcy zawodów wędkarskich i kajakowych puchary i nagrody rzeczowe.
Podczas imprezy można było skosztować dań z ryb słodkowodnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Motyczu Poduchownym i Stowarzyszenie Sanna Motycze przy wsparciu Lokalnej Grupy Rybackiej Puszczy Sandomierskiej.
Wydarzenie współfinansowane było z budżetu gminy Gorzyce – Funduszu Sołeckiego sołectwa Motycze Poduchowne, z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, Lokalnej Grupy Rybackiej Puszczy Sandomierskiej oraz środków własnych stowarzyszenia Sanna Motycze.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 9 sierpnia 09:19, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print