Trwają prace przy rozbudowie placu handlowego w ramach infrastruktury Technicznego Ogrodu.
– Prace podziemne związane m.in. z przebudową sieci wodociągowej dobiegają końca, teraz zaczyna się etap, w którym każdego dnia będzie można obserwować zmiany, jakie będą zachodziły na placu handlowym – informuje Leszek Surdy wójt Gorzyc
W miejscu, gdzie stał blok, już zostały wybudowane nowe miejsca parkingowe. W ciągu kilku dni zostanie zamontowany otwarty pawilon, który będzie symboliczną bramą Technicznego Ogrodu.
W metalowej konstrukcji stanie ekspozycja czasowa, w której w przyszłości będą prezentowane wystawy tematyczne. Pawilon będzie oświetlony. Zamontowane iluminacje świetle będą zmienne i dopasowywane kolorystycznie do różnych wydarzeń.
W miejscu, gdzie do tej pory prowadzony był handel, zostaną zaaranżowane i wytyczone nowe stanowiska, które będą porządkowały przestrzeń sprzedażową. Dodatkowo drogi gminne okalające plac handlowy będą przebudowane. Przy placu powstanie 18 nowych miejsc parkingowych.
Ważnym elementem placu będzie zieleń, zostaną posadzone nowe drzewa i byliny, zaaranżowane zostaną również łąki kwietnie, w których oprócz traw i ziół posadzona zostanie ruta. To bylina, która jest jednym z motywów lasowiackich haftów.
Koszt inwestycji to prawie 2 mln 400 tys. zł, inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja zgodnie z umową powinna zostać oddana w pierwszej połowie października br., jednak według zapewnień wykonawcy plac będzie oddany wcześniej.

Opublikowany przez Opublikowano: 14 czerwca 15:19, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print