Motocykliści z województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego spotkali się w Gorzycach na pierwszej Motoświęconce.
Pomysłodawcą wydarzenia było Sandomierskie Stowarzyszenie Motocyklowe Moto Sandomierz, wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz Paweł Grębowiec – prezes OSP Gorzyce i Rafał Ogórek.

Na pierwszą Motoświęconkę w Gorzycach przyjechało ponad 100 motocyklistów. Pokarmy poświęcił ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz gorzyckiej parafii. Uczestnicy spotkania zostali poczęstowani żurkiem serwowanym przez Marka Łukasiewicza i Bogdana Skurę z Gastro Team i Karczmy Chmielowianka.
– Chcemy, aby to spotkanie w Wielką Sobotę zapisało się na stałe w kalendarz wydarzeń Gorzyc – informował Paweł Bednarski, prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Moto Sandomierz.
– Cieszę się, że tak wiele osób przyjechało do naszych pięknych Gorzyc, pogoda nam dzisiaj sprzyja i mam nadzieję, że taki będzie cały sezon motocyklowy – mówił Leszek Surdy.
Gorzycka Motoświęconka rozpoczęła sezon motocyklowy. Następne spotkanie motocyklistów odbędzie się 1 maja na sandomierskich bulwarach.

Opublikowany przez Opublikowano: 30 marca 14:53, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print