Tańce ludowe i towarzyskie, konkursy i zabawy – a przede wszystkim dobra zabawa królowały na pikniku rodzinnym w Sokolnikach.
Imprezę rozpoczął mecz towarzyski zawodników i oldbojów zrzeszonych przy klubie sportowym Sokół Sokolniki. Zawodnicy nie dali za wygraną i ostatecznie zwyciężyli 3 do 1 z oldbojami – za co z rąk sołtysa Bronisława Robaka otrzymali puchar.

tanecznym krokiem
Popołudnie w Sokolnikach rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca „Sokolanie”. Zespół działa od roku przy Domu Kultury w Sokolnikach, zrzesza około 40 dzieci i 20 seniorów. Opiekę artystyczną sprawuje instruktor tańca Alicja Podkowa-Rękas. – Udało nam się utworzyć trzy grupy. W zespole są dzieci w wieku 5-6 lat, juniorzy do grupa wiekowa 7-13 lat oraz seniorzy. Tańczymy polskie, ludowe tańce, ale też śpiewamy. Zapraszamy wszystkich chętnych zarówno dzieci, jak i dorosłych do naszego zespołu – zachęca Alicja Podkowa-Rękas.
Na scenie zespół zaprezentował poloneza, były też tańce śląskie i lasowiackie. Można było również posłuchać pieśni ludowych wykonywanych przez grupy śpiewacze, którym akompaniował Sławek Rękas.
Podczas imprezy taniec towarzyski zaprezentowali tegoroczni stypendyści Iwona Sulewska i Michał Rękas.

wybrali gospodynie i gospodarza Sokolnik
Nie zabrakło konkursów dla dzieci i młodzieży – te przygotował Dom Kultury w Sokolnikach. W niedzielne popołudnie wybrano Gospodarza i Gospodynię Roku. – Przygotowaliśmy wesołe zabawy dla pań manualne, dla panów sprawnościowe – informuje Jolanta Zimoląg  z Domu Kultury w Sokolnikach.
Gospodynią Roku została Zofia Nieradka, a Gospodarzem – Damian Suroń. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce.
Dla dzieci przygotowano również mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty z makramy oraz zabawy plastyczne i zręcznościowe. Najmłodsi mogli również skorzystać z bezpłatnych dmuchańców, a starsi skosztować bigosu.
Imprezę zwieńczyła potańcówka z DJ Sławkiem.

Imprezę przygotowali: Sołtys Sołectwa Sokolniki, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, LKS Sokół Sokolniki, radni gminy Gorzyce i radni powiatu tarnobrzeskiego z Sokolnik oraz Dom Kultury w Sokolnikach.
Patronat honorowy objął Wójt Gminy Gorzyce. Impreza współfinansowana jest z budżetu gminy Gorzyce – funduszu sołeckiego sołectwa Sokolniki, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz sponsorów.

Opublikowany przez Opublikowano: 4 lipca 10:03, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print