W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II powstała nowoczesna nowa sala dydaktyczna, będzie on służyła uczniom do zgłębiania wiedzy przyrodniczej.

 Ładna, jasna, przyjemna, budzi ciekawość – to pierwsze słowa uczniów, jakie padły, podczas otwarcia klasopracowni. W niej będą zgłębiać wiedzę przyrodniczą, ale w zupełnie innej, bardziej nowoczesnej i przystępnej formie.

– Pracownia jest bardzo nowoczesna i wyposażona w nowe stoliki, ergonomiczne krzesełka, a przede wszystkim nowoczesny sprzęt do badań i obserwowania przyrody. W pracowni są zamontowane m.in. stanowiska do mikroskopowania, monitor interaktywny i leśna fototapeta, która całkowicie zmienia wystrój tradycyjnej klasy – informuje Katarzyna Stępień wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

W klasopracowni uczniowie będą poznawać procesy powstawania i wykorzystywania zielonej energii. – Do dyspozycji uczniów i nauczycieli mamy specjalnie przygotowane moduły „powietrze” opracowane przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik, są też mini prototypy samochodów zasilanych wodorem – opowiada Katarzyna Stępień.

Projekt pn. „Ekopracownia – zielone serce szkoły” został przygotowany przez pracowników Urzędu Gminy Gorzyce we współpracy z dyrekcją i nauczycielami  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach. Gmina otrzymała na przygotowanie pracowni 50 tys. złotych, niewiele ponad 6 tysięcy to wkład własny gminy.

EKOPRACOWNIA zrealizowana została w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

Opublikowany przez Opublikowano: 19 września 15:00, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print