28 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gminy Gorzyce zmagało się w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Uczestników turnieju powitała Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce. – Witam was na kolejnej edycji turnieju. Cieszę się, że chcecie zgłębiać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Życzę wam samych sukcesów i wierzę, że zwycięzcy będą godnie reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.
Uczestnicy za zadanie mieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru. Uczniowie odpowiadali również na pytania komisji.
W I grupie wiekowej klas I-IV szkoły podstawowej, pierwsze miejsce zajął Franciszek Nowocień zw Szkoły Podstawowej w Furmanach, drugie – Michał Czerwiński, trzecie  – Eryk Nieradka obaj to uczniowie Szkoły Podstawowej w Trześni.
W II grupie wiekowej – klasa V-VIII szkoły podstawowej na podium stanął Michał Rękas z Sokolniki, tuż za nim na drugim miejscu uplasowała się Milena Furtak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach a na trzecim Maksymilian Karbowniczek z Sokolnik.
W najstarszej grupie wiekowej najwyższy wynik zdobył Robert Ziomek z Zespołu Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach.
Uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Gminy Gorzyce, a laureaci konkursu nagrody rzeczowe m.in. plecaki, słuchawki, powerbanki.
Nagrody wręczyła Lucyna Matyka – zastępca wójta Gorzyc. Gratulacje uczestnikom konkursu złożyli także prowadzący turniej mł. bryg Szymon Rawski, aspirant Bartosz Bąk oraz Tomasz Słowiński z Urzędu Gminy Gorzyce.
Zwycięzcy gminnych eliminacji spotkają się 29 kwietnia br. na eliminacjach powiatowych. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek jest gmina Gorzyce.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 31 marca 21:04, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print