Nie wyrzucaj puszek – przynieś je do nas – apelują uczniowie z Ukrainy.

Uczniowie z Ukrainy, którzy uczęszczają do Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach, przyłączyli się do facebookowej akcji prowadzonej przez Andrzeja Wilka z Nowej Dęby i Justynę Uchańską z Tarnobrzega.

– Mój tato służy w wojsku, walczy o wolną Ukrainę. Każdego dnia myślę o nim i jego bezpieczeństwie. Nie wiele mogę zrobić z racji mojego wieku, ale gdy tylko usłyszałam o akcji, bardzo chciałam pomóc. Bo tylko tak mogę wesprzeć mojego tatę i wielu żołnierzy walczących o naszą wolną Ukrainę – mówi Marysia Lozytska.

Do akcji razem z Marysią włączyli się jej koledzy i koleżanki z Ukrainy oraz dyrekcja szkoły i opiekunowie. – Dla każdego z nas to bardzo ważne, bo tak możemy czuć się potrzebni w walce o nasz kraj – mówi uczennica.

Przez ferie zimowe uczniowie będą zbierać puszki. Można je zostawiać w wyznaczonych miejscach, w sklepach opatrzonych plakatem informacyjnym na terenie gminy lub przekazać je do internatu lub Zespołu Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach.

Uczniowie pod okiem opiekunów oraz wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach z puszek będą przygotowywać świece, które następnie zostaną przekazane dla żołnierzy walczących w Ukrainie.

 

Chcesz przeprowadzić zbiórkę puszek u siebie – pobierz materiały promocyjne:

a) plakat

b) wpis FB

Opublikowany przez Opublikowano: 18 stycznia 09:15, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print