Zawiadamia się, że 29 kwietnia 2024 r. o godz. 11.00 w Świetlicy wiejskiej w Gorzycach odbędzie się LXXIV Sesja Rady Gminy Gorzyce.

Porządek obrad:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu z zakresu bezpieczeństwa pożarowego na terenie Gminy Gorzyce.
  4. Roczne sprawozdanie miejscowego Komendanta Policji ze swojej działalności i informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Gorzyce.
  5. Informacja o sporządzonym protokole z LXIV sesji Rady Gminy – wniesienie na piśmie ewentualnych uwag.
  6. Informacja Wójta Gminy o działaniach w okresie między sesjami.
  7. Podjęcie uchwał w sprawie:
    1) przystąpienia Gminy Gorzyce do Realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024;
    2) określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów;
    3) wyrażenia zgody na przedłużenie umowy dzierżawy na okres kolejnych 5 lat w trybie bezprzetargowym;
    4) rozpatrzenia wniosku;
    5) przekazania skargi w części, według właściwości;
    6) rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Gorzyce oraz kierownika jednostki organizacyjnej Gminy – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach;
    7) rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Gorzyce;
    8) przekazania skargi w części, według właściwości;
    9) rozpatrzenia skargi na działalność kierownika jednostki organizacyjnej Gminy – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach;
    10) zmiany uchwały budżetowej Gminy Gorzyce na rok 2024;
    11) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gorzyce na lata 2024 – 2040.
  8. Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2023 dla gminy Gorzyce – opinia Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej – opinia Komisji Oświaty.
  9. Wolne wnioski.
  10. Zakończenie obrad.