Konny patrol policyjny, konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa, bezpłatne przejazdy łódką po zalewie – to tylko część atrakcji, jakie zaplanowano dla dzieci i młodzieży w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja dedykowana dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym. Odbędzie się nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach we wtorek 19 lipca br. w godzinach od 11.00 do 14.00.
Do akcji zainicjowanej na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu włączyli się m.in. Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Wędkarskie Szczupak-Przybyłów, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Koło Strzeleckie E-Tawerna z Nowej Dęby oraz ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Gorzyce.
Każdy z wymienionych partnerów przygotował dla uczestników pikniku ciekawe atrakcje lub upominki. O nagrody będzie można powalczyć w konkursach, które poprowadzi st. asp. Stanisław Ciba z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Żeby zdobyć prezenty trzeba będzie, wykazać się przede wszystkim wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, przydadzą się również umiejętności plastyczne i sprawnościowe.
Atrakcją tegorocznego pikniku będzie wizyta konnego patrolu policji. Do Gorzyc zawitają konie Owidius i Gonzo, które służą na co dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne pokazy przygotowane przez tarnobrzeskich i gorzyckich policjantów, ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Podczas trzygodzinnego spotkania będzie można również bezpłatnie popływać łódkami ochotniczych straży pożarnych.
Swoje stoisko informacyjne przygotowuje także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Tarnobrzega. Pracownicy inspekcji tego dnia będą przede wszystkim edukować i radzić, w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny nad akwenami wodnymi.
Wydarzenie dofinansowane jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Opublikowany przez Opublikowano: 13 lipca 09:24, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print