W najbliższą niedzielę zapraszamy do Gorzyc na kiermasz ozdób wiosennych, cały dochód ze sprzedaży  zostanie przekazany na rzecz uczniów pochodzących z Ukrainy, uczących się w Zespole Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach oraz ich rodzin.

Od środy pod okiem Małgorzaty Partyki z kwiaciarni Kwiaty ze Smakiem oraz Yryny Shaturnaji florystki z Ukrainy, uczniowie z  gorzyckiego zespołu szkół oraz osoby z Ukrainy, które przebywają na terenie gminy będą tworzyć wiosenne ozdoby. Powstaną one podczas 3-dniowych warsztatów, zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach.

– Zawsze staram się angażować we wszelką pomoc, dlatego tym bardziej w takiej sytuacji moja odpowiedź na propozycję organizacji warsztatów nie mogła być inna – komentuje Małgorzata Partyka właścicielka kwiaciarni Kwiaty ze Smakiem

Efekty pracy ukraińskiej młodzieży i ich rodaków będzie można zakupić podczas Kiermaszu Ozdób Wiosennych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę przy kościele parafialnym w Gorzycach. Kiermasz rozpocznie się o godz. 10.00. Ukraińską młodzież będą wspierać również koledzy i koleżanki z Białorusi, którzy są uczniami Zespołu Szkół w Gorzycach.

W Zespole Szkół w Gorzycach obecnie przebywa ponad 100 uczniów z Ukrainy. Są to uczniowie, którzy pochodzą z Kijowa, Charkowa, Krzywego Rogu, Doniecka, Lwowa, Tarnopola, Zaporoża oraz innych części Ukrainy.

Większość uczniów ze względu na wojnę została pozbawiona środków do życia, dlatego Zespół Szkół w Gorzycach otworzył specjalne konto pod nazwą „Pomoc dla uczniów z Ukrainy i ich rodzin”. Wpłat można dokonywać na nr konta 72 1240 2786 1111 0011 1199 7889 w Banku PEKAO S.A.

Dochód ze sprzedaży ozdób wiosennych zostanie przekazany w całości na rzecz ukraińskich uczniów i ich rodzin.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 23 marca 20:09, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print