W najbliższą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast na rzecz Bartłomieja Kędziory pochodzącego z Sokolnik.
Bartłomiej ma 14 lat, chodzi do siódmej klasy Szkoły Specjalnej nr 150 w Krakowie, pochodzi z Sokolnik, tu mieszkają jego dziadkowie. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i obustronny głęboki niedosłuch, z tego powodu nie chodzi i nie mówi.
Chłopiec porusza się głównie na wózku, ale także próbuje „pierwszych” kroków w chodziku i ortezach. Komunikuje się za pomocą gestów i obrazków. Bartłomiej, jak każdy nastolatek w tym wieku rośnie i jego fizjonomia zmienia się, a co za tym idzie sprzęt, który używa na co dzień, wymaga ciągłej modyfikacji.
Dlatego w najbliższą niedzielę przy kościołach w Trześni, Orliskach, Furmanach oraz Gorzycach odbędzie się kiermasz ciast. Sprzedaż rozpocznie się o godz. 7.00 i potrwa do „ostatniej paczuszki”.
Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego oraz niezbędnego sprzętu, pomocnego w codziennym funkcjonowaniu chłopca.
W przygotowanie akcji włączyła się rodzina Bartka oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Sokolanki” i Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach, a także KGW Motyczanki i KGW Orliska.

Leczenie i rehabilitację Bartłomieja Kędziory można również wspomóc, przekazując pieniądze na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, pod której opieką jest chłopiec.

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
10188 Kędziora Bartłomiej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Opublikowany przez Opublikowano: 29 września 11:42, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print