Po raz drugi w Gorzycach odbędzie się zlot zabytkowych samochodów i motocykli. Miłośników motoryzacji zapraszamy w sobotę 29 lipca br. od godz. 15.00 do Technicznego Ogrodu.

– W świecie motoryzacyjnym gmina słynie głównie z rozwiniętego przemysłu związanego z produkcją tłoków do samochodów. Tradycje odlewnicze w Gorzycach sięgają do okresu międzywojennego, gdzie w ramach budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała prywatna fabryka „Warszawska Odlewnia Metali Półszlachetnych”, po II wojnie światowej fabrykę przekształcono w Wytwórnie Sprzętu Komunikacyjnego (WSK), a w 2001 roku w firmę Federal Mogul. Ta historia stała się inspiracją do organizacji spotkań miłośników motoryzacji, które w tym roku przygotowujemy po raz drugi – przypomina Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Współorganizator zlotu – zakład Federal Mogul Sp. z o.o., jest częścią amerykańskiej korporacji Tenneco. Gorzycki zakład jest największym producentem tłoków na świecie, tylko w 2022 roku Federal Mogul sprzedał ich ponad 22 miliony. Szacuje się, że około 5% wszystkich pojazdów na całym globie posiada tłoki wyprodukowane w Gorzycach.
Aby zaakcentować wyjątkowy charakter wydarzenia – Federal Mogul przygotowuje oryginalne nagrody. Zwycięzcy w pierwszej edycji RetroTłoków oprócz nagród rzeczowych od organizatorów otrzymali puchary-tłoki. – Były to wyjątkowe eksponaty. Pierwsze prototypy na zlecenie naszego klienta wykonaliśmy w 2017 roku, w 2018 – rozpoczęliśmy ich seryjną produkcję. Tłoki-puchary które otrzymali zwycięzcy ubiegłorocznego zlotu, używane są w najnowszych modelach samochodów BMW. W tym roku przygotowujemy równie atrakcyjne nagrody z jeszcze ciekawszą historią motoryzacyjną – obiecuje Adam Krępa, prezes Federal Mogul Sp. z o.o.
Osoby, które chciałyby wziąć udział w zlocie, powinny zarejestrować swój pojazd poprzez formularz, który umieszczony jest na stronie www.gminagorzyce.pl. Zgłoszenia przyjmowane są elektroniczne do 27 lipca br. Ilość biorących udział w zlocie jest ograniczona, związane jest to
z powierzchnią przeznaczoną na organizację wydarzenia, a co za tym idzie bezpieczeństwem uczestników. Pierwsze 100 osób, które zarejestruje się na zlot, otrzyma pakiety startowe – zestawy gadżetów ufundowane przez sponsorów i partnerów zlotu.
Podobnie jak w zeszłym roku komisja konkursowa wybierze:

Najładniejszy Polski Samochód
Najładniejszy Polski Motocykl
Najładniejszy Zagraniczny Samochód
Najładniejszy Zagraniczny Motocykl
Najstarszy Samochód
Najstarszy Motocykl
Samochód Zlotu
Motocykl Zlotu

Jury przyzna też „Nagrodę za najdalszy przyjazd”.

Biuro Organizatora, gdzie uczestnicy będą mogli się zgłaszać i odbierać pakiety, będzie otwarte od godz. 14.00. Godzinę późnej zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, natomiast wręczenie nagród planowane jest około godz. 17.30 – 18.00.

Po wręczeniu nagród, na zakończenie zlotu około godz. 18.00-18.30 motocykle i samochody przejadą ulicami Gorzyc. Trasa będzie wiodła ulicami: 3 Maja, Słoneczną, Działkowców, J. Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, M. Konopnickiej, I. Krasickiego, S. Moniuszki, H. Sienkiewicza, Przybyłów, Żwirki i Wigury i zakończy na ul. 3 Maja.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników zlotu i odwiedzających. Do „Pin Up baru” zapraszają panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach oraz strażaczki z OSP Gorzyce. Panie będą serwować dania inspirowane kuchnią polską i amerykańską z lat 40 i 50 – tych ubiegłego wieku. W stylu Pin-Up w amfiteatrze w Technicznym Ogrodzie wystąpi formacja taneczna Livere z Akademii Tańca Art. Dance Marty Bednarskiej. Organizatorzy przygotowują również mnóstwo konkursów i zabaw dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie zwieńczy potańcówka, która potrwa do godz. 22.00.

Zachęcamy uczestników zlotu oraz odwiedzających do przybycia na RetroTłoki w stylizacjach nawiązujących do lat 40 i 50-tych XX w.

LINK DO REJESTRACJI – REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

REGULAMIN II GORZYCKIch RETROTŁOKÓW – do pobrania
290723_regulamin_RETROTŁOKI

————— WAŻNE INFORMACJE ————–

Uwaga utrudnienia w ruchu drogowym – AKTUALIZACJA (28.07.2023 r.)

Informujemy, że w trakcie trwania Zlotu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, prosimy o stosowanie się do komunikatów i poleceń służb porządkowych. Samochody i pojazdy zlotowe zajmą wyznaczone miejsca w Technicznym Ogrodzie. Na czas trwania wydarzenia parking przy placu handlowym przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla pojazdów zarejestrowanych na Zlot. (Plan imprezy poniżej).

W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym – na czas trwania wydarzenia może zostać zamknięta część ulicy 3 Maja na wysokości Technicznego OgrodU do ul. Edukacji Narodowej. Za utrudnienia przepraszamy!

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW ZLOTU – AKTUALIZACJA (28.07.2023 r.)

1. Osoby, które zarejestrowały swój udział w zlocie, prosimy o wjazd na teren imprezy od pl. E. Mieszczańskiego lub Przybyłowa w kierunku ul. 3 Maja.  Zapraszamy od godz. 14.00

2. Organizatorzy ruchu wskażą miejsca postoju.

3. Po zajęciu miejsca prosimy o dokonanie potwierdzenia rejestracji i odebranie materiałów zlotowych w biurze Organizatora (budynek GOK – przy ul. 3 Maja 4).

4. Około godz. 17.30-18.00 – planowane jest wręczenie nagród.

5. Ze względu na warunki atmosferyczne oraz inne okoliczności – organizator może odwołać paradę.

GALERIA FOTO Z I GORZYCKICH RETROTŁKÓW 2022 R.

Opublikowany przez Opublikowano: 20 lipca 15:02, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print