Po raz pierwszy w Gorzycach odbędzie się zlot zabytkowych samochodów i motocykli. Miłośników motoryzacji zapraszamy w sobotę 30 lipca od godz. 15.00 do Technicznego Ogrodu.

Gorzyce gospodarczo związane są z branżą motoryzacyjną. Od ponad 80 lat w samym sercu miejscowości funkcjonuje zakład Federal Mogul Sp. z o.o., który obecnie jest częścią amerykańskiej korporacji Tenneco. Gorzycki zakład jest największym producentem tłoków na świecie, tylko w 2021 roku Federal Mogul sprzedał ich ponad 22 miliony. Szacuje się, że około 5% wszystkich pojazdów na całym globie posiada tłoki wyprodukowane w Gorzycach.

To pierwsza impreza motoryzacyjna, która organizowana jest przy współudziale firmy Federal Mogul Sp. z o.o., Gminy Gorzyce oraz przy wsparciu stalowowolskiego Automobil Klubu.

Impreza rozpocznie się od rejestracji pojazdów – ta będzie prowadzona od godz. 15.00 w Technicznym Ogrodzie. O godz. 16.00 zaplanowano uroczyste otwarcie wydarzenia. Między godz. 16.00 a 17.00 będzie można podziwiać motocykle i samochody, które wezmą udział
w zlocie, w tym czasie będzie również obradowała komisja konkursowa.

Około godz. 17.00 planowane jest wręczenie nagród. Zwycięzcy otrzymają puchary, w formie oryginalnych tłoków, które produkuje zakład oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Puchary-tłoki zostaną wręczone w następujących kategoriach:

Najładniejszy Polski Samochód
Najładniejszy Polski Motocykl
Najładniejszy Zagraniczny Samochód
Najładniejszy Zagraniczny Motocykl
Najstarszy Samochód
Najstarszy Motocykl
Samochód Zlotu
Motocykl Zlotu
Nagroda za najdalszy przyjazd

Po wręczeniu nagród, na zakończenie zlotu około godz. 17.30-18.00 motocykle i samochody przejadą ulicami Gorzyc. Trasa będzie wiodła ulicami: 3 Maja, Słoneczną, Działkowców, J. Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, M. Konopnickiej, I. Krasickiego, S. Moniuszki, H. Sienkiewicza, Przybyłów, Żwirki i Wigury i zakończy na ul. 3 Maja.

Imprezie będzie towarzyszył Zlot Żarciowozów.

Uwaga utrudnienia w ruchu drogowym!
Informujemy, że od dnia 29 do 30 lipca ulica 3 Maja w Gorzycach na wysokości Technicznego Ogrodu będzie zamknięta dla ruchu drogowego. W czasie parady samochodów i motocykli utrudnienia w ruchu drogowym mogą wystąpić na trasie przejazdu parady tj. około godz. 17.00-19.00. Za utrudniania przepraszamy.

Zasady zgłoszeń pojazdów:
a) w pierwszej kolejności pojazdy zabytkowe tj.: wpisane do rejestru zabytków lub/i wojewódzkiej ewidencji zabytków lub/i inwentarza muzealiów lub/i pojazd ma minimum 40 lat lub więcej.
b) w drugiej kolejności samochody organizatorów i służb ratowniczych (tzw. pojazdy upoważnione). Organizator zastrzega sobie prawo do zaproszenia do udziału w Zlocie pojazdów o szczególnej wartości.
c) ze względu na powierzchnię miejsca i bezpieczeństwo uczestników ilość pojazdów ograniczona – do 50. O udziale w zlocie decyduje kolejność zgłoszeń.
d) Zgłoszenia można wysłać drogą e-mailową na adres: promocja_gmina@gminagorzyce.pl do dnia 29 lipca br. lub dokonać w dniu zlotu tj. 30 lipca br. o godz. 15.00.
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko kierowcy model i rocznik samochodu.
Pierwszeństwo mają zgłoszenia wysłane drogą mailową.
Zgłoszenia zbiorcze mogą dokonywać kluby motoryzacyjne.
f) Kierowca – właściciel pojazdu biorącego udział w zlocie otrzyma pakiet startowy. Ilość pakietów ograniczona do 50.

WAŻNA INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW ZLOTU

Wjazd na teren zlotu, czyli ul. 3 Maja od strony Placu Mieszczańskiego lub ul. Żwirki i Wigury!

250722_regulamin_RETROTŁOKI.docx 151KB

Opublikowany przez Opublikowano: 22 lipca 10:30, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print