W miniony weekend w naszym regionie odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Perełki motoryzacji można było oglądać w Technicznym Ogrodzie.

W sobotę 10 września br. uczestnicy Mistrzostw zatrzymali się w Gorzycach na terenie Technicznego Ogrodu. Uczestnicy odwiedzili również Federal Mogul. Podczas wydarzenia odbył się Konkurs Elegancji. Puchary Wójta Gminy Gorzyce przyznano w 4 kategoriach, które odnosiły się do roku produkcji pojazdów.

W pierwszej kategorii pojazdów wyprodukowanych przed 1945 roku puchar powędrował do Jerzego Pacześniaka i Tymoteusza Pacześniaka, którzy przyjechali pięknym Fordem AZ z 1930 roku.

W drugiej kategorii samochodów wyprodukowanych po 1960 roku puchar otrzymali Paweł Gałczyński i Marcin Kramarski, którzy na mistrzostwa przyjechali wyprodukowanym w 1968 roku Fordem Mustangiem Fastack.

W kolejnej kategorii „lata 70-te” puchar przyznano Gerardowi Zubińskiemu i Wojciechowi Szczygiełowi, którzy kierowali Mercedesem-Benzem 350SLC z 1973 roku.

Jako „perełkę lat 80-tych” uznano samochód Pontiac TRANS AM z 1987 roku, kierowanym przez Marcina Banacha, a pilotowanym przez Krzysztofa Michałka.

Uczestnicy mogli liczyć również na ciepły posiłek, ten przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach oraz Stowarzyszenie Producentów Fasoli Tycznej „Piękny Jaś”.

Organizatorem VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych był stalowowolski Automobil Klub. Mistrzostwa trwały 3 dni, a jego uczestnicy za zdanie mieli pokonać trasę ponad 200 km. Wiodła ona przez piękne, historycznie i motoryzacyjnie ciekawe zakątki północnego Podkarpacia. W rajdzie uczestniczyło 26 ekip.

Wydarzenia było wspierane przez Samorządy Województwa Podkarpackiego, Gminy Gorzyce, Stalowej Woli, Grębowa oraz sponsorów.

Więcej na stronie głównego organizatora: https://www.automobilklubstalowawola.eu/

Opublikowany przez Opublikowano: 12 września 12:08, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print