W dniu 2 września br. na stadionie w Gorzycach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Gorzyce.

Wzięło w nich udział 13 drużyn OSP – w tym jedna drużyna kobiece z Gorzyc, a także 7 drużyn młodzieżowych (2 z Gorzyce, 2 z Wrzaw, Sokolniki, Trześń i Furmany).
Drużyny miały rywalizować ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej
z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. Niestety z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych komisja sędziowska wraz z kierownikami drużyn zadecydowała o odwołaniu sztafety. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy, komendant gminny ZOSP RP w Gorzycach Tomasz Lipiński oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu na czele z zastępcą komendanta KM PSP Tarnobrzeg – Jackiem Widuchem oraz szefem komisji sędziowskiej Szymonem Rawskim.
– Cieszę się, że możemy spotkać się po raz kolejny na zawodach dedykowanych strażom pożarnym, najbardziej jednak satysfakcjonujące jest, że w wielu jednostkach ponownie udało się odbudować i reaktywować na nowo młodzieżowe drużyny pożarnicze. Młodzi ludzie niosą za sobą nową energię, ale też mamy nadzieję, że z tymi tradycjami straży zwiążą się na dłuższy czas – podkreślał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Tabela wyników przedstawia się następująco:

Grupa A Ochotnicze Straże Pożarne:
1. Trześń
2. Furmany
3. Wrzawy
4. Gorzyce
5. Orliska

Grupa C Kobieca Drużyna Pożarnicza:
1. Gorzyce

Grupa MDP Chłopców:
1. Wrzawy
2. Trześń
3. Furmany
4. Gorzyce

Grupa MDP Dziewcząt:
1. Wrzawy
2. Gorzyce
3. Sokolniki
Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki.

Opublikowany przez Opublikowano: 4 września 15:18, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print