W gminie zostały otwarte Punkty Wolontariatu, działają one w świetlicy wiejskiej w Gorzycach przy ul. Pańskiej 1 oraz w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach przy ul. Erazma Mieszczańskiego 10, w Sokolnikach i we Wrzawach.
We wszystkich 4 punktach prowadzona jest zbiórka na rzecz szpitala w Tarnopolu głównie sprzęt medyczny i opatrunkowy (bez leków). Do punktów można przynosić również artykuły spożywcze, chemiczne i higieniczne.
Punkty zlokalizowane w domach kultury przyjmują dary w godz. od 12.00 do 18.00. Natomiast Gminny Punkt Wolontariatu przy ul. Pańskiej 1 w Gorzycach czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00-12.00 oraz od 15.00 do 17.00, w soboty i niedziele od 16.00 do 18.00.
Dodatkowo w Gminnym Punkcie Wolontariatu przy ul. Pańskiej w Gorzycach obywatele Ukrainy, którzy przebywają na naszym terenie mogą otrzymać ubrania, żywność długoterminową, artykuły chemiczne i higieniczne. To jedyny punkt na terenie gminy, w którym wydawane są wymienione produkty obywatelom Ukrainy.
Artykuły, które są przekazywane przez pełniących dyżury wolontariuszy pochodzą z darów ofiarowanych przez mieszkańców gminy, organizacje charytatywne oraz wiele innych.
Zebrane produkty chemiczne, higieniczne, spożywcze oraz inne są na bieżąco przekazywane osobom potrzebującym, a nadwyżki są sukcesywnie przekazywane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, a stamtąd konwojem humanitarnym do Ukrainy.

Lista najbardziej potrzebnych artykułów:
Szpital w Tarnopolu
Sprzęt: nowe kaski budowlane, hełmy, baterie, latarki ,latarki-czołówki, krótkofalówki typu łoki-toki, powerbanki.
Środki medyczne: opatrunki hemostatyczne, koloidalne i adsorpcyjne antyseptyki na rany bandaże gipsowe.
Materiał szewny: uprzęże, kołowroty, opony do czasowego unieruchomienia opony Beller,
Systemy trakcji szkieletowej: nosze, wózki inwalidzkie, dodatkowe urządzenia mocujące Hoffman, kołowrót elektroniczny, poduszka w kształcie klina do mocowania, kołnierz Chance.

Lista artykułów spożywczych o długim terminie przydatności:
m.in. mleko, płatki, konserwy, kawa, herbata, cukier, dżemy, mąka, sól, przyprawy, napoje, zupy typu instant, zupki dla dzieci, mleko dla małych dzieci itp.
Lista artykułów chemicznych i higienicznych:
m.in. proszki do prania, płyny do naczyń, szampony, kremy, pasty do zębów, grzebienie, pieluchy dla dzieci, pieluchomajtki, artykuły higieniczne dziecięce, dla kobiet i mężczyzn.
Odzież (tylko nowa)
Bielizna dziecięca, damska i męska.

 

на пункті приймаються подарунки для жителів України.
У Муніципальному волонтерському пункті громадяни України можуть отримати одяг, довгострокове харчування, хімічні та гігієнічні засоби.
Ці подарунки передали жителі ґміни Гожице, благодійні організації та багато інших.
Волонтерський центр гміни працює з понеділка по п’ятницю з з 10.00-12.00 та з 15.00-17.00 по суботах та неділях з 16.00-18.00

 

Opublikowany przez Opublikowano: 9 marca 16:54, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print