Nowy garaż dla OSP Gorzyce został oddany. Inwestycja kosztowała prawie 600 tys. złotych.

O rozbudowę remizy strażacy wnioskowali do samorządu już kilka lat. Najstarsza stażem jednostka w gminie dysponowała garażem i niewielkim budynkiem, w którym przechowywano sprzęt.

Gorzycka straż działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Ze względu na lokalizację i obszar działania jest jednostką najczęściej wzywaną do różnych zdarzeń. Od początku tego roku strażacy wyjeżdżali ponad 60 razy.

Ta inwestycja – jak podkreśla prezes OSP w Gorzycach dh Paweł Grębowiec – była bardzo ważna dla strażaków. Nie mieliśmy gdzie przechowywać sprzętu, głównie łódek i piaskarek, mamy go coraz więcej, bo i potrzeby ratownicze są większe, stąd i rozbudowa bazy lokalowej jest niezbędna.

Jak informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce – został zakończony pierwszy etap prac rozbudowy gorzyckiej strażnicy.  Cała inwestycja zrealizowana w pełni ze środków własnych. Sam garaż kosztował ponad 500 tys. złotych, natomiast otoczenie tego garażu, zagospodarowanie terenu 80 tys. złotych.

Nowy garaż o powierzchni użytkowej ponad 90 metrów ma dwa wejścia, sterowane elektronicznie i mechanicznie, co ułatwia dostęp do sprzętu. Przy realizacji tej inwestycji zmodernizowano odpływy wód deszczowych, teren został utwardzony kostką brukową. Przy ściance wspinaczkowej w części rekreacyjno-szkoleniowej wybudowano altanę, wyrównano teren i posiano trawę.

W kolejnych etapach prac samorząd planuje modernizację części socjalnej oraz remont garażu, na które gmina dysponuje już dokumentacją projektową.

Opublikowany przez Opublikowano: 19 września 14:36, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print