W minioną sobotę zapachniało świętami w Gorzycach, a to za sprawą organizowanego od 9 lat  Festiwalu Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego.

Od samego rana wystawcy przygotowywali swoje stoiska, po to aby mieszkańcy, którzy przyjdą odwiedzić targowisko mieli okazję nabyć świąteczne dekorację i nie tylko. Wielkanocnych, wiosennych ozdób nie brakowało i one najbardziej cieszyły się powodzeniem. Wśród wystawców prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Gorzyc, Motycza Poduchownego, Sokolnik, Orlisk oraz Trześni.  Na stoiskach panie serwowały głównie świąteczne specjały baby, mazurki, pasztety, żurek oraz wyśmienite, własnoręcznie wypiekane chleby.

Podczas kiermaszu można było kupić miody, kosmetyki naturalne, świece sojowe oraz rzeźby – swoje autorskie prace prezentowali An Drew oraz Dante Wood.

Dla najmłodszych Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach przygotował warsztaty, podczas których najmłodsi tworzyli świąteczne ozdoby.

– Zawsze w okresie przedświątecznym organizujemy tego typu kiermasze, cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, jak i wystawców. Wielu wystawców z nami jest od samego początku i chętnie przyjeżdża ze swoim rękodziełem do naszych Gorzyc – podkreśla Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Opublikowany przez Opublikowano: 26 marca 16:52, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print