W sobotę 1 kwietnia br. tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy do Gorzyc na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego.
Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego organizowany jest od 2015 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym impreza odbędzie się w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach. Rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 12.30.
Tego dnia będzie też prowadzone tradycyjne targowisko, które odbywa się w Gorzycach w każdą sobotę.
wielkanocne i wiosenne ozdoby
Podczas Festiwalu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych i rękodzieła. Będzie można na nim zakupić domowe ciasta, w tym baby i mazurki, swojskie chleby, pierogi oraz miody.
Swój udział już zapowiedziało blisko 30 wystawców m.in. lokalni artyści, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, producenci lokalni, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach czy Zakład Aktywności Zawodowej z Sandomierza. Będzie też sporo nowych pasjonatów rękodzielnictwa, którzy ze swoimi produktami po raz pierwszy zaprezentują się na gorzyckim Festiwalu.
babka na medal
Miłośników wypieków organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie na najsmaczniejszą „babę wielkanocną”. Jedna osoba, może zgłosić do konkursu jedno ciasto. Te do oceny Jury można przynosić do Technicznego Ogrodu w godzinach od 9.00 do godz. 10.00. Do każdej babki powinna być dołączona informacja o składzie i sposobie wykonania oraz uzupełniona i podpisana karta zgłoszenia. Regulamin oraz karta do pobrania tu: http://www.gminagorzyce.pl/5onb (www.gminagorzyce.pl – zakładka kalendarz wydarzeń).
Najsmaczniejsze wypieki wybierze jury, które powołane przez organizatorów Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD i książek kucharskich.
warsztaty z szefem kuchni
Atrakcją tegorocznego festiwalu będzie degustacja żurku wielkanocnego i warsztaty kulinarne, które poprowadzi szef kuchni Marek Łukasiewicz. Kucharz pokaże, w jaki sposób przygotować przystawki i szybkie dania na wielkanocny stół. Zajęcia rozpoczną się około godz. 10.00. Dodatkowo osoby, które przyjdą na kiermasz będą miały okazję skosztować żurku wielkanocnego.
park zabaw i atrakcje dla dzieci
Od godz. 9.00 najmłodszych mieszkańców „Centrum Dobrej Zabawy” z Gorzyc zaprasza do parku zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i basenem z kulkami. Do odwiedzenia swojego stoiska zaprasza także Ewelina Kołodziejska, czyli Efka HandMade, która dla najmłodszych przygotowała specjalną ofertę.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 24 marca 15:09, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print