W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach powstanie nowa pracownia.

Końcem czerwca wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy podpisał umowę z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie ekopracowni powstającej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.
Nabór wniosków do projektu WFOŚiGW w Rzeszowie „Ekopracownia – zielone serce szkoły” odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wniosek wstępny złożyła szkoła. W drugim etapie naboru, po wstępnej kwalifikacji wniosek główny złożyła gmina Gorzyce.
W efekcie gmina otrzyma 50 tyś. zł dofinansowania do przygotowania pracowni przyrodniczej.
Pracownia będzie uruchomiona od nowego roku szkolnego. Będą z niej mogli korzystać zarówno uczniowie gorzyckiej „Dwójki”, jak i dzieci z Samorządowego Przedszkola.
– Pracownia będzie nowoczesna i wyposażona w nowe stoliki, ergonomiczne krzesełka, a przede wszystkim nowoczesny sprzęt do badań i obserwowania przyrody. W pracowni będą zamontowane m.in. stanowiska do mikroskopowania, monitor interaktywny, zestawy modeli OZE oraz pracownia przyrodnicza – moduł „powietrze”, która została opracowana przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik – informuje Katarzyna Stępień zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach

Całkowity koszt pracowni wyniesie 56 328,70 zł.

 

EKOPRACOWNIA realizowana jest w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 50000 zł.

Opublikowany przez Opublikowano: 29 czerwca 12:50, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print