Pokazy robotów, warsztaty z optometrii, gry i zabawy sportowe – to tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu Nauki i Techniki była ekologia. W Festiwalu uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Gorzyce.
Na stoisku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach można było wziąć udział w warsztatach z zakresu optometrii, a dla miłośników robotów, uczniowie przygotowali specjalne boisko, na którym można było – sterując robotami – powalczyć o zwycięstwo.
Gorzycka „Jedynka” przygotowała fotobudkę, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe, wesołe zdjęcie.
Dyrekcje i nauczyciele szkół podstawowych z Wrzaw, Trześni, Sokolnik i Furman zadbali o atrakcje sportowe. Można było m.in. wziąć udział w grach i zabawach z dawnych lat, powalczyć o tytuł Mistrza Gminy Gorzyce w różnych konkurencjach, czy zmierzyć się z nauczycielami i nauczycielkami i konkurencjach sportowych.
Eko zabawy przygotowali także instruktorzy i podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Gorzyc. Na ciekawe quizy rozwijające wiedzę z zakresu znajomości rzek oraz zasad bezpiecznego wypoczynku nas wodę zapraszali pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Jak segregować odpady domowe, jak działa ogromna śmieciarka – można było dowiedzieć się na stoisku przygotowanym przez firmę dbającą o wywóz nieczystości z terenu gminy – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mirosław Olejarczyk. Natomiast do udziału w konkursie wiedzy i konkursie plastycznym pt. „Czyste Powietrze” zachęcali pracownicy Urzędu Gminy Gorzyce.
Również służby mundurowe przygotowały dla dzieci atrakcje. Ochotnicza Straż Pożarna z Orlisk prezentowała wyposażenie wozu bojowego. Druhowie i druhny również uczyli dzieci i młodzież zasad udzielania pierwszej pomocy.
Edukacyjnych zabaw w towarzystwie Misia Policjanta nie brakowało również na stoisku przygotowanym przez Komisariat Policji w Gorzycach.
Po raz pierwszy w imprezie uczestniczyli hodowcy gołębi z Gorzyc, Sandomierza, Zaleszan i Dąbrowicy – zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych okręgu Sandomierz-Gorzyce. Na tę okazję panowie przywieźli kilkadziesiąt ptaków. Uczestnicy wydarzenia z zainteresowaniem pytali o długodystansowe loty ptaków i zasady hodowli gołębi pocztowych.
Dodatkową atrakcją były animacje prowadzone przez Aurorę, czyli Justynę Kuchtę i jej zespół oraz dmuchańce.
Podczas imprezy można było liczyć również na odrobinę relaksu. Na chwilę wytchnienia i wyciszenia z dobrą książką zapraszały panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.
Dobry i zdrowy poczęstunek, czyli kanapki ze zdrowymi pastami, owoce, kompoty – wszystkim uczestnikom wydarzenia serwowały panie dbające o wyżywienie dzieci w placówkach gminnych, prowadzące kuchnie przy Samorządowym Przedszkolu w Gorzycach.
Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą grę i zabawkę ekologiczną – nagrody wręczył wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Opublikowany przez Opublikowano: 5 czerwca 14:10, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print