W minioną niedziele odbyły się dożynki w parafii Gorzyce.

Wieńce dożynkowe na Święto Plonów w parafii Gorzyce przygotowały sołectwa Gorzyce, Zalesie Gorzyckie i Motycze Poduchowne oraz działkowcy z ROD „Raj”. Przyniesione wieńce oraz bochny chleba podczas mszy świętej poświęcił ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz gorzyckiej parafii.

Po południu sołtys sołectwa Gorzyce oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach zaprosiło mieszkańców do wspólnego „Świętowania Dożynek”.  Dla dzieci przygotowano dmuchańce, z których można było korzystać bezpłatnie. Najmłodszych do udziału w zabawach zachęcała animatorka Justyna Kuchta, która wcieliła się w rolę Lali Aurory. Do wspólnego stołu na degustację ciast, świeżych kompotów i specjałów lokalnej kuchni zapraszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach.

Podczas imprezy zbierano fundusze na leczenie małej Poli chorej na SMA.

Wieńce dożynkowe dofinansowane zostały z budżetu gminy Gorzyce – funduszy sołeckich Gorzyc, Motycza Poduchownego i Zalesia Gorzyckiego.

Impreza „Świętujemy Dożynki” dofinansowana była w ramach realizowanego przez gminę Gorzyce zadania pn. „Integracja i aktywizacja społeczności sołectwa Gorzyce poprzez organizację dożynek” realizowane przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata  2021-2025”.

fot. Marek Gawron

Opublikowany przez Opublikowano: 25 sierpnia 15:02, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print