18. Pułk Artylerii w Nowej Dębie zaprasza mieszkańców regionu do dołączenia do Komitetu Honorowego Fundatorów Sztandaru.

Sztandar wojskowy jest atrybutem tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, symbolizuje sławę wojenną i dokonania poprzedników. Sztandar (dawna chorągiew) stanowi symbol charakteryzujący godność jednoczącą ludzi we wspólnym działaniu dla ogólnego dobra. Fakt ufundowania sztandaru jest wyrazem najwyższego społecznego uznania, bo sztandar jest nie tylko znakiem identyfikacyjnym i znakiem tożsamości.

List intencyjny Prezesa Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów Oddział Nowa Dęba ppłk Pawła JĘDRYCZKA

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że zgodnie z Decyzją nr 74/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 czerwca 2022 roku 18. Pułk Artylerii w Nowej Dębie przyjął imię patrona – płk. Witolda SZTARKA – ostatniego dowódcy 18. Pułku Artylerii Lekkiej z Ostrowi Mazowieckiej, którego dziedzictwo i tradycje z honorem kultywuje 18. Pułk Artylerii.
To wspaniałe wyróżnienie wraz z ustanowieniem dnia 6 czerwca dorocznym świętem 18. Pułku Artylerii dały podstawę podjęcia działań zmierzających do ufundowania i nadania 18. Pułkowi Artylerii sztandaru wojskowego.
Sztandar wojskowy jest atrybutem tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, symbolizuje sławę wojenną i dokonania naszych poprzedników. Wręczenie sztandaru będzie nobilitacją dla żołnierzy i pracowników 18. Pułku Artylerii, ale też szczególnym wyróżnieniem dla społeczności, jak również wyrazem zaufania dla wojska i szacunku dla tradycji oręża polskiego.
Tradycja fundowania sztandaru wojskowego przez społeczeństwo pozwala zjednoczyć się żołnierzom ze środowiskiem lokalnym, z każdym, kto zechce wesprzeć 18. Pułk Artylerii w drodze do otrzymania tego znamienitego atrybutu jakim jest sztandar wojskowy. Wsparcie w tej inicjatywie świadczy o głębokim patriotyzmie, nie tylko lokalnym ale także postrzegania go w wymiarze narodowym. Świadczy także o tym, że dobro
i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny, na straży której stoją Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej są dla Państwa ważne i są dobrem najwyższym które trzeba pielęgnować.
W imieniu Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru 18. Pułku Artylerii zwracamy się z prośbą o wsparcie i promocję zamiaru ufundowania sztandaru oraz rozważenie wpłaty dowolnej kwoty na konto Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów, Nowa Dęba, które jest dedykowane dla 18 Pułku Artylerii celem zebrania funduszy na sztandar:

Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg / Oddział Nowa Dęba
70 9434 1083 2003 1304 7106 0001
w tytule wpłaty proszę wpisać:
„Sztandar”

Podczas uroczystości wręczenia Sztandaru wszystkim fundatorom wręczone zostaną pisemne podziękowania, a najhojniejsi darczyńcy wyróżnieni zostaną możliwością wbicia ozdobnego „gwoździa honorowego”.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 15 maja 12:44, 2024

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print