Zapraszamy organizacje, stowarzyszenia, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie, szkoły oraz instytucje i firmy do udziału w akcji porządkowania terenów gminy.

Każdy może posprzątać swoją część gminy. Do udziału w akcji wójt gminy Gorzyce zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców. – Razem zadbajmy o czystość i porządek w naszej gminie. Mimo wielu udogodnień m.in. stałego wywozu nieczystości, w tym wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz możliwości składania ich w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, wciąż – podobnie jak wiele samorządów – walczymy z dzikimi wysypiskami, ale też z tego co obserwujemy wiele śmieci, zalega przy drogach czy rowach. Dlatego tym bardziej zachęcamy mieszkańców do zjednoczenia siły i wspólnego zadbania o nasze wspólne dobro i czystą gminę – mówi Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Organizacje, które zgłoszą się do akcji, otrzymają worki na śmieci i jednorazowe rękawice. Te będzie można odebrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Gorzyce w dniu od  wtorku 18 kwietnia do czwartku 20 kwietnia br. Akcja porządkowania terenów gminy rozpocznie się w piątek 21 kwietnia, a zakończy w poniedziałek 24 kwietnia br.

Osoby, które zgłoszą się do akcji proszone są o podanie szacunkowej liczby osób, które wezmą udział w sprzątaniu oraz określenie terenu, który będą chciały uporządkować. To pozwoli pracownikom Urzędu zaplanować miejsca, z których firma sprzątająca odbierze zebrane odpady. Te ze wskazanych miejsc będą odbierane w dniach od 24 do 28 kwietnia br.

Akcja porządkowania gminy jest organizowana przy okazji przypadającego w dniu 22 kwietnia Dnia Ziemi.

 

Opublikowany przez Opublikowano: 14 kwietnia 11:37, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print