Informujemy, że mieszkańcy gminy Gorzyce wnioski o dodatki dla gospodarstw domowych mogą składać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach lub elektronicznie przez ePUAP.

Dnia 18.09.2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw i będzie ona realizowana w gminie Gorzyce przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach.

Wnioski o wypłatę dodatku przyjmowane będą do dnia 30.11.2022 r.

Wprowadzony dodatek wynosi odpowiednio:

3000 zł – w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany peletem drzewnym albo innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego,
1000 zł – w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane drewnem kawałkowym,
500 zł – w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG,
2000 zł – w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy.

Szczegółowe informacje oraz wnioski do pobrania na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach lub przez ePUAP.
Tu link: www.gorzyce.naszops.pl

DODATEK WĘGLOWY

Natomiast przypominamy, że  nadal – w  związku z wejściem w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym oraz ogłoszeniu rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego można składać  wnioski o ustalenie prawa do dodatku węglowego można składać od dnia 18 sierpnia 2022 r. do 30 listopada 2022 r.
Wnioski również należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach lub przez ePUAP.

Tu link: http://www.gorzyce.naszops.pl/n,dodatek-weglowy

 

 

Opublikowany przez Opublikowano: 12 października 14:40, 2022

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print