W dniach 29,30 maja 2023 r. w Zespole Szkół w Gorzycach odbyły się Dni Otwarte Szkoły. W tych dniach gorzycką placówkę odwiedziło ponad 300 uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się z organizację pracy szkoły, zwiedzić pracownie przedmiotowe oraz specjalistyczne laboratoria, porozmawiać z pracownikami naukowymi Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc, zwiedzić zakład Federal Mogul oraz porozmawiać z uczniami Zespołu Szkół w Gorzycach.

– Obecnie kształcimy młodzież w technikach w zawodach: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk, ekonomista oraz w szkole branżowej w zawodzie operator obrabiarek CNC i oddziale wielozawodowym – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

– Dla ośmioklasistów oferujemy dodatkowo technika robotyki, technika reklamy oraz technika odnawialnych źródeł energii. Chcemy również otworzyć oddział liceum ogólnokształcącego o profilu ogólnym lub sportowo – mundurowym – dodaje dyrektor.

Poniżej link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=4c5yWrA8QLc

Opublikowany przez Opublikowano: 12 czerwca 13:07, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print