Przy drodze wojewódzkiej nr 854 Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich kończy budowę kolejnego etapu chodnika.
 Inwestycja jest etapowana i prowadzona od 2016 roku. – Dla mieszkańców Wrzaw i osób, które poruszają się drogą wojewódzką nr 854 szczególnie pieszo – ta inwestycja jest bardzo ważna. Kiedy objąłem funkcję wójta, rozpoczęliśmy starania o budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej, której zarządcą jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
 Zgodnie z ustaleniami z Zarządem Województwa Podkarpackiego ustalono, że każdego roku oba samorządy będą partycypować w kosztach realizacji inwestycji. Dzięki takiemu montażowi finansowemu inwestycja mogła ruszyć. I tak od 2016 roku prowadzone są prace w tym zakresie.
 – Wykonanie tego chodnika w porównaniu z podobnymi inwestycjami jest bardzo kosztowne, a to ze względu na dodatkowe prace, które obejmują montaż kolektora kanalizacji deszczowej. Średni koszt wykonania 100 m chodnika to koszt około 200 tys. zł – zaznacza wójt.
 Inwestycja od 2016 roku jest etapowana. Przetarg oraz nadzór nad prowadzoną inwestycją sprawuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tym roku oddany zostanie kolejny ponad 100 m odcinek. W 2024 roku będzie realizowana dalsza część.
 – Tworząc budżet na przyszły rok, uwzględniamy dotację na kontynuację tej inwestycji. Coroczna pomoc finansowana udzielana przez nas dla Województwa Podkarpackiego na realizację tej inwestycji to 100 tys. zł – mówi Leszek Surdy.
Opublikowany przez Opublikowano: 21 listopada 11:37, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print