Bricomarché, sieć supermarketów typu „dom i ogród”, w gminie Gorzyce otworzyła skład budowlany.

Skład budowlany Bricomarché w Gorzycach to nowa zadaszona hala o powierzchni 1253 mkw., plac o powierzchni 8 tysięcy mkw., a także zaplecze socjalne dla pracowników. Oferta placówki obejmuje m.in. cegły i bloczki betonowe, kostkę brukową, ażury, obrzeża, płyty OSB, płyty gipsowo-kartonowe, wybrany asortyment z chemii budowlanej, ocieplenia i pokrycia dachowe, galanteria betonowa, ekogroszek, profile i akcesoria, a także asortyment ogrodniczy: ziemię, torf oraz korę. Składy budowlane dostarczają towar nie tylko do sklepów Bricomarché, ale również bezpośrednio dla klientów, którzy zamówią w sklepie Bricomarche towar z dostawą do miejsca inwestycji.

Większa i bardziej nowoczesna powierzchnia użytkowa składu budowlanego, którą od teraz będzie mogło wykorzystywać Bricomarché, oznacza szereg korzyści dla klientów. Sieć będzie w stanie jeszcze efektywniej odpowiadać na zapotrzebowanie poszczególnych sklepów. Jak mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce:

– Ze względu na nieustannie rosnącą liczbę sklepów, zapewnienie jak najszerszego asortymentu to bez wątpienia jedno z kluczowych wyzwań, z jakim mierzy się sieć Bricomarché. Dzięki przeniesieniu składu budowlanego do Gorzyc możemy wychodzić naprzeciw potrzebom poszczególnych sklepów i jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania naszych klientów. Dodatkowo inwestycja w ten obiekt przyczynia się do rozwoju gminy Gorzyce, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Składy budowlane to magazyny zaopatrujące sklepy Bricomarché i klientów bezpośrednich w asortyment sieci – artykuły z kategorii DIY, budowlane i dekoracyjne do domu i ogrodu przy użyciu specjalistycznego transportu. Zapewniają one większą elastyczność niż klasyczne magazyny i stanowią jeden z elementów strategii dystrybucji firmy. Na ten moment Bricomarché dysponuje sześcioma takimi obiektami.

Nowy skład w Gorzycach otworzono w obecności przedstawicieli samorządu, wykonawców i szefostwa Bricomarché.

– Dziękuję za to, że zaufaliście gminie. Mam nadzieję, że jest to początek dalszego waszego rozwoju w naszej gminie i dalszych inwestycji w następnych latach. Staramy się, aby nasi inwestorzy, którzy chcą na naszym terenie rozwijać swój biznes, byli otoczeni opieką merytoryczną i wszelką pomocą – zgodną z literą prawa. Tak też staraliśmy się pomóc przy tej inwestycji – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

–  Mam nadzieję, że otwierany dzisiaj w Gorzycach skład budowlany pozwoli nam na zwiększenie naszej dobrej i fachowej obsługi waszych sklepów i waszych klientów z nadzieją, że współpraca będzie tylko wzmocniona. Chciałem podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej inwestycji wykonawcom, przedstawicielom regionów oraz samorządowi gminy Gorzyce – podkreślał Arnaud Perinelle – prezes składów budowlanych.

– Pracę na obszarze dawnej cegielni rozpoczęliśmy dokładnie rok temu, obiekt o wielkości prawie jednego hektara powstał w niecały rok. Żeby taka inwestycja mogła być sprawnie i w takim tempie przeprowadzona potrzebowaliśmy pomocy ze strony samorządu w sprawach organizacyjnych i technicznych, po to, aby wszystko można było dobrze zagospodarować, a przede wszystkim wykonać nasze zadanie zgodnie z przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej. Dzięki tej inwestycji zwiększają się możliwości obsługi tego regionu pod względem zaopatrzenia w materiały budowlane – wyjaśniał Jakub Walicht, generalny wykonawca inwestycji.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2022 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 9,8 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. w rankingu najlepszych polskich pracodawców tygodnika „Wprost” (28. miejsce w 2023 r.), na Liście 2000 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (47. pozycja wg. danych za 2021 r.), w rankingu „1000 największych firm w Polsce” „Gazety Finansowej” (47. miejsce w 2020 r.), w zestawieniu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.), w ramach nagród TOP Franczyzobiorca 2022 czy w rankingu „30 najpopularniejszych franczyz” magazynu „Franczyza & Biznes” (16. miejsce w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.
Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronach: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl i www.bricomarche.pl.

Opublikowany przez Opublikowano: 6 lipca 09:00, 2023

Udostępnij znajomym

image_pdfimage_print